Kütüphane Banner
Bentham Science

Bentham Science, bilim ve teknoloji alanlarındaki bilgileri akademik araştırmacılara ve endüstri profesyonellerine sunan bir bilim, teknoloji ve tıp yayıncısıdır. 

Bentham Science hem elektronik hem de basılı formatlarda 100'den fazla dergi yayınlamaktadır. Dergiler ilaç araştırma ve geliştirme, tıbbi uzmanlık alanları, mühendislik, teknoloji ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli disiplinleri kapsamaktadır.

Dergiler, Journal Citation Reports / Science Edition, MEDLINE / Index Medicus, PubMed, Scopus, Kimyasal Özetler ve EMBASE gibi indeksleme ajanslarında indekslenmektedir.

En popüler dergileri şunlardır :

  • Güncel Nörofarmakoloji (Etki Faktörü: 4.068)
  • Güncel Tıbbi Kimya (Etki Faktörü: 3.469)
  • Chem Tıbbi Kimyada Güncel Konular (Etki Faktörü: 3.374)
  • Mevcut Alzheimer Araştırması (Etki Faktörü: 3.289)
  • Mevcut İlaç Hedefleri (Etki Faktörü: 3.112)

Erişim Adresi : www.eurekaselect.com

27 Ağustos 2019 tarihine kadar erişimdedir.

---------------------------------------------------------------------------

 

EconLit with Full Text

Ekonomi alanında dünyaca ünlü bir dernek olan American Economy Association’ın temel danışma kaynağı olan EconLit’in içerdiğin tüm kayıtları bulunduran ve EBSCO tarafından kapsamlı bir tam metin versiyon olarak sunulan EconLit with Full Text, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’ndeki araştırmacılar için hazırlanan en temel veri tabanıdır. Bu disiplinlerdeki öğrenciler ve araştırmacılar için en güvenilir tam metin koleksiyonu sunan veri tabanı, American Economy Association dergilerini gecikmesiz olmak üzere, yüzlerce dergi için tam metin erişim sunmaktadır. Annals of Economics & Finance, Journal of Economic Integration Revue d’Economie Financière gibi önde gelen dergileri içeren EconLit with Full Text, ayrıca The American Economic Review, Journal of Economic Perspectives ve Journal of Economic Literature dergilerinin ilk sayıdan itibaren tüm sayılarını kapsamaktadır.

İçeriğinde ;

 - Birçoğu başka hiçbir veri tabanında bulunmayan 670’ten fazla tam metin dergi

 - The Handbook of World Trade de dahil olmak üzere 15 tam metin kitap

 - EconLit’te indekslenen tüm kayıtlar için tam metin erişim

Öne çıkan konular:

 - Çalışma Ekonomisi

 - Ekonometri

 - İktisat

 - İşletme

 - Maliyet

 - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

 - Uluslararası İlişkiler

Erişim adresi : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=eoh
1 Haziran 2019 tarihine kadar erişimdedir.

......................................................................................................


MEDLINE Complete

PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişiminize sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. Tıp alanında birincil danışma kaynağı olan ve bibliyografik versiyonu, TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında ‘istisnasız’ tüm üniversitelere açık olan MEDLINE (PubMed) veri tabanında indekslenen dergilerin büyük bir kısmını hiçbir sınırlama getirmeden tam metin olarak içermektedir. Kapsamlı bir arşiv içeriği de sunan MEDLINE Complete, tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracı olup ana konu başlığı olan tıp alanının yanı sıra, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.

İçeriğinde ;

 - 2.300’e yakın tam metin dergi
 - 5.200’den fazla dergi için MeSH (Medical Subject Headings) konu başlığı
 - 1916’ya kadar uzanan arşiv içeriği

Erişim adresi : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc


1 Haziran 2019 tarihine kadar erişimdedir.

......................................................................................................

Dentistry & Oral Sciences Source

Dentistry & Oral Sciences Sourceveri tabanı, diş hekimliği fakülteleri için hazırlanan, bu alandaki tek tam metin veri tabanıdır. Alanındaki tüm konuları detaylı bir şekilde kapsamasının ve zengin indekslemesinin yanı sıra, bu disiplindeki en çok takip edilen akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan Dentistry & Oral Sciences Source veri tabanı, bilimsel dergiler için önemli bir skorlama kuruluşu olan Eigenfactor’ün Diş Hekimliği Dergi Sıralaması’nın en güncel versiyonu olan Eigenfactor 2015’teki 12 dergiyi tam metin ve indeks olarak; 12 dergiyi ise yalnızca indeks olarak içerir..

Dergilerin yanı sıra kitap, monograf ve ticari süreli yayınlar da içeren veri tabanı, Periodontology 2000, Journal of Dental Research, Clinical Oral Implants Research, Journal of Dentistry ve International Endodontic Journal gibi birçok önemli dergiye tam metin erişim sağlar.

İçeriğinde;

  -  PubMed ile taranamayan yüz binlerce diş hekimliği makalesi

 - Yaklaşık %95’i hakemli olmak üzere, diş hekimliği ile ilgili 270’den fazla tam metin akademik dergi  -  350’den fazla dergi için künye ve özet bilgileri (index & abstract),

  -  31 tane tam metin kitap,
  -  Tam metin erişim adreslerinin yer aldığı 120’den fazla dergi içerisinde taranabilir atıflar

Erişim adresi : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ddh


1 Haziran 2019 tarihine kadar erişimdedir.

......................................................................................................
TurkLex Hukuk Yazılımı

TurkLex hukukçuların en güncel mevzuatlara ulaşabileceği, kendi hukuki kütüphanelerini oluşturabileceği, davalarının sonuçlanma olasılığını analizlerle ön görebileceği bir mevzuat ve içtihat hukuk yazılımıdır.Hukuki Analiz modülü Türkiye'de tek Turklex 'te bulunmaktadır.

Erişim adresi : https://www.turklex.com/turklex2/signup.zul


Deneme üyeliklerinin süresi 7 gündür.

Kullanım için ücretsiz üye kaydı yapılması gerekmektedir.1 ay boyunca ücretsiz erişim hakkı için 20 adet kupon kodu bulunmaktadır. Kuponlardan yararlanmak isteyen akademisyenlerimizin Kütüphane ve Öğrenme Kaynakları Daire Başkanlığımızla iletişime geçmesi gerekmektedir.