Spor

Spor

Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabilirler. Bu nedenle spor salonu, yüzme havuzu gibi tesislere girişte sizden istendiğinde kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Büyükçekmece Yerleşkesi -  World Point Spor Salonu

Büyükçekmece Yerleşkemize yürüme mesafesinde bulunan World Point spor salonumuz; sportif etkinlikler için hafta içi her gün 10.00–17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. World Pointte basketbol, voleybol, futbol ve kort tenisi sahalarından yararlanabilirsiniz. Bu sahalarda kendi takımınızı oluşturarak okul içindeki turnuvalara katılabilirsiniz.

Yüzme Havuzu

Yüzme havuzu 25 m. uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Aşağıda belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversite öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Havuz Kullanım Saatleri:

Pazartesi 19.00–21.30, Cuma 19.00–21.30 saatleri arasındadır. Tüm öğrenci ve personelimize ücretsizdir.

Havuz Kullanım Kuralları:

1) Havuza mutlaka bone ile girilir.
2) Havuza girmeden önce duş alınır.
3) Havuzda takım çalışmaları yürütülüyorsa boş kulvarlar kullanılır.
4) Yüksek sesli konuşmadan ve tehlikeli olabilecek davranışlardan kaçınılır


Ayazağa-Maslak Yerleşkesi Spor Salonu

Ayazağa-Maslak Yerleşkemizdeki spor salonu ise hafta içi her gün 10.00–17.00 saatleri arasında öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Bu spor salonu içerisinde; masa tenisi bulunmaktadır.

Spor Salonu Kullanım Kuralları:

1) Spor tesislerinde sigara içilmez.
2) Salona yalnızca spor ayakkabı ile girilir.
3) Salonda futbol oynanmaz.
4) Kullanılan toplar oyun bitiminde iade edilir.
Yüzme havuzu 25 metre uzunluğunda yarı olimpik ölçülere sahiptir. Havuzumuz, belirtilen saatlerde ve belirtilen kurallara uygun olarak üniversitemiz öğrenci ve personelinin kullanımına açıktır.

Ayazağa – Maslak Yerleşkesi Ayazağa Futbol Sahası

Önceden Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından randevu almak koşulu ile hafta içi her gün 10.00–17.00 saatleri arasında üniversite öğrencilerinin kullanımına açıktır.