2023 Kayıt

Sevgili Öğrencilerimiz,

ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre, Beykent Ailesinin üyesi oldunuz. Sizi gösterdiğiniz başarıdan dolayı kutluyor, ailenizi de sizin gibi başarılı bir evlat yetiştirdiği için tebrik ediyoruz.

Üniversitemizi tercih ederek, geleceğiniz adına sağlam bir adım atmış bulunmaktasınız. Temelleri sağlam atılmış bir gelecek; nitelikli, programlı, üretebilen eğitimle hayat bulur. Eğitim – öğretimin yalnızca bilgi aktarımı olmadığı ve yetiştirilen bireylerin toplumun önemli birer parçası olduğu bilinciyle hareket eden Üniversitemiz, sizleri küresel rekabete hazırlayacaktır. Etkin öğrenme stratejilerine sahip, analitik düşünebilen, yaratıcı, özgün, girişken ve sosyal becerileri yüksek bireylere dönüşmenizi sağlamak için son derece modern bir eğitim programına tabi tutulacaksınız.

Beykent Ailesinin bir üyesi olarak, kapıdan içeri attığınız ilk adımınızla birlikte, güçlü akademik kadromuz ve gelişmiş iş olanaklarının yanı sıra, sosyal imkânlarımızla yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Öğrenciliğiniz süresince, yabancı dil eğitimi, yerleşkelerimizdeki sosyal yaşam, burs seçenekleri, staj imkânları ve sosyal etkinliklerimizden yararlanmanızın ötesinde, mezuniyetiniz sonrasında da yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Uluslararası alanda iş birliği yaptığımız kuruluşlar, kaliteli iş olanakları ve Kişisel Gelişim ve Kariyer Birimimizle her daim yanınızdayız. Başarı dolu bir geleceğe atacağınız tüm adımlarınızda sizinleyiz…

Size ve ailenize sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

Prof. Dr. Volkan Öngel
Rektör

 

ÜNİVERSİTEYE KAYIT İŞLEMLERİ

2023 - 2024 Eğitim - Öğretim Yılı öğrenci kayıt işlemleri, 28 Ağustos - 01 Eylül 2023 tarihleri arasında Ayazağa - Maslak ve Beylikdüzü Yerleşkelerinde gerçekleştirilecektir. E-Kayıt işlemleri 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir.

YERLEŞKEYE GELMEDEN BÜTÜN KAYIT İŞLEMLERİNİ KOLAYLIKLA YAPABİLİRSİN

1) ELEKTRONİK KAYIT (E-KAYIT)

İstanbul Beykent Üniversitesine 2023 - 2024 Eğitim - Öğretim yılında kayıt hakkı kazanan adaylar 28-30 Ağustos 2023 tarihlerinde E-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabilirler.

Sadece 7 Adımda E-Kayıt Yapabilirsin!

 1. Öğrenci numaranızı https://obs.beykent.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx adresinden, T.C. kimlik numarası ve baba adı bilgilerinizi girerek öğreniniz. Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparken “Şifre Sıfırla” butonunu kullanarak kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz. 
 2. E-Devlet üzerinden elektronik kayıt işlemlerini tamamlayabilmek için öncelikle mali kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Üniversitemizin programlarına yerleşen ve kayıt işlemlerini E-Devlet üzerinden tamamlamak isteyen öğrencilerimizin, https://pos.beykent.edu.tr adresinden “3D Secure” yöntemiyle kredi kartından tek çekim ya da taksitli, anlaşmalı bankalar aracılığıyla peşin ödeme veya Senetsiz Tahsilat Sistemi ile taksitli ödeme seçenekleri bulunmaktadır.
 3. E-Devlet web sitesine giriş yapmak için, E-Devlet mobil uygulamasını indiriniz ya da www.turkiye.gov.tr linkine tıklayınız.
 4. E-Devlet kullanıcı hesabınıza giriş yapmak için, kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra, ana sayfadaki arama alanında ‘E-Kayıt’ yazarak arama butonuna tıklayınız. Açılan ekranda karşınıza çıkan YÖK Üniversite E-Kayıt linkine tıklayınız.
 5. YÖK Üniversite E-Kayıt sayfasında, E-Kayıt yöntemiyle kayıt alan üniversitelerin listesini göreceksiniz. Bu noktada ‘Devam Et’ butonuna tıklayarak ilerleyiniz.
 6. Ekranda ‘Yerleşme Bilgileriniz’ görünecektir. Bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz.
 7. Bilgilerinizin doğru olması durumunda ‘Başvur’ butonuna tıklayarak kaydınızı tamamlayabilir ve ekranda barkodlu E-Kayıt belgenizi görebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Barkodlu E-Kayıt belgenizi ileride ihtiyaç duyabileceğiniz düşüncesi ile saklamanızı önemle hatırlatırız. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Kullanım Kılavuzu için www.yok.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kayıt İşlemleri Rehberi için tıklayınız.

Öğrenci El Kitapçığı için tıklayınız.

2) YERLEŞKEDE KAYIT İÇİN:

• Güzel Sanatlar Fakültesi (Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü hariç)

• Hukuk Fakültesi

• İletişim Fakültesi

• Mühendislik - Mimarlık Fakültesi

• Diş Hekimliği Fakültesi

• Fen - Edebiyat Fakültesi

• Güzel Sanatlar Fakültesi (Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü)

• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

• Meslek Yüksekokulu 

• Sağlık Bilimleri Fakültesi

• Tıp Fakültesi

Kayıt işlemi için yerleşkemize gelmeden önce https://obs.beykent.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresinde yer alan web ön kayıt bilgi formunun eksiksiz doldurulması ve kayıt sırasında imzalı çıktısının teslim edilmesi gerekmektedir.

28 Ağustos - 08 Eylül 2023 tarihleri arasında Ayazağa-Maslak ve Beylikdüzü yerleşkelerimizde Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır.

DBS’den belirli bir puan alan öğrencilerimizin hazırlık muafiyeti için girdikleri ikinci aşama sınavı olan BULET ise 06 Eylül 2023 Çarşamba günü Beylikdüzü Yerleşkesinde, 08.09.2023 Cuma günü ise Ayazağa-Maslak Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ya da Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programını kazanan öğrencilerimizde aranan koşullar için tıklayınız.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı yetkili sağlık kuruluşları için tıklayınız.

Kayıt İşlemleri ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

1) ÖSYM Sonuç belgesi çıktısı.
2) Web Ön Kayıt Bilgi Formu: Kayıt işlemi için yerleşkelerimize şahsen gelmeden önce https://obs.beykent.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresinde yer alan web ön kayıt bilgi formunun eksiksiz doldurulması ve kayıt sırasında imzalı çıktısının teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparken “Şifre Sıfırla” butonunu kullanarak kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.
3) Kesin kayıt için diploma aslı gerekmektedir. Diplomanız hazırlanmamış ise resmi onaylı ve yeni tarihli mezuniyet belgesi ile kayıt yaptırabilirsiniz. Liseden henüz mezun olunmamış ise, durumunuzu gösterir resmi onaylı bir belge getirmelisiniz.
4) T.C. kimlik kartı ön yüzünün fotokopisi.
5) Askerlik çağındaki öğrenci adaylarının; ilgili askerlik şubesinden alacakları, tecilli olduklarını gösterir belge. (Bu belge 2002 yılı ve sonrası doğumlulardan istenmez.) Askerliğini yapmış öğrencilerin “Terhis Belgesi”, askerlik görevinden muaf olanların ise “Muafiyet Belgesi”nin aslı ve fotokopisini getirmeleri gerekmektedir.
6) İntibak ve muafiyet için varsa daha önce bir yükseköğretim kurumundan alınan ve başarılan dersleri gösteren transkript ile ders içeriklerini gösterir belge. Ders muafiyeti ve intibak işlemlerinin yapılabilmesi için belgelerin kayıt sırasında mutlaka intibak masasına teslim edilmesi gerekmektedir. 2023 - 2024 Akademik Yıl başladıktan sonra iletilen muafiyet ve intibak talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 • Kayıt için yerleşkelerimize gelmeden önce; gerekli tüm belgeleri hazırlamanızı ve teslim edeceğiniz belgelerin bir kopyasını ileride ihtiyaç duyabileceğiniz düşüncesi ile saklamanızı önemle hatırlatırız. E-Kayıt yaptıracak öğrencilerimizin herhangi bir belge getirmesine gerek yoktur.
 • Belirtilen tarih aralığında kayıt işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler, İstanbul Beykent Üniversitesine kayıt yaptırma haklarını terk etmiş sayılırlar.

 1. Vadeli ödemelerde banka taksitlendirmesi seçeneğini kullanacak kişilerin; Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi Bankası (YKB) ve Denizbank şubelerine, öğrenci adına ödeme yapacak kişi ile başvurmaları gerekmektedir.
 2. Vadeli ödemelerde kredi kartı ödeme seçeneğini kullanacak kişilerin, anlaşmalı kartlarla sanal pos üzerinden veya limitlerinin uygun olması halinde üniversitede ödeme yapması mümkündür. (Bonus, World, Maximum, Paraf, Card Finans, Combo)
 3. Vadeli ödemelerde 7 eşit taksit uygulanır.
 4. Ücretler 2023 - 2024 Eğitim - Öğretim Yılı için olup, 1 yıllık eğitim bedeli karşılığıdır.
 5. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere verilen burs yalnızca eğitim - öğretim ücretini kapsar
 6. Burslardan veya indirimlerden (kardeş, sporcu indirimleri ve engelli bursu hariç) yalnızca biri geçerlidir.
 7. Vadeli ödemelerde %40 vade farkı uygulanmaktadır.

Online Ödeme (İnternetten Kredi Kartı ile e-Ödeme)

-https://pos.beykent.edu.tr internet adresinden “3D Secure” yöntemiyle kredi kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.
-https://pos.beykent.edu.tr/ internet adresine giriş için;
-Sistem, öğrenci numaranızı ve otomasyon şifrenizi girmenizi isteyecektir.
-Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparken “Şifre Sıfırla” butonunu kullanarak kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.
-Ardından öğrenci numaranız ve yeni şifreniz ile https://pos.beykent.edu.tr/ adresinden ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz

Nakit Ödeme

Üniversitemiz ile anlaşması bulunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi (YKB) ve DenizbankınTürkiye’de bulunan herhangi bir şubesinden, senelik öğrenim ücretinin tamamını öğrenci numaranızı söyleyerek ödeyebilirsiniz.

Senetsiz Tahsilat Sistemi (STS)

Üniversitemiz ile anlaşması bulunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi (YKB) ve Denizbank aracılığı ile öğrenim ücretini taksitle ödeme imkânınız bulunmaktadır. Taksitli ödeme işlemleri; 25 - 65 yaş aralığında ve öğrenci olmayan veli üzerinden yapılmaktadır. Banka tarafından velinin mali sicil sorgulaması yapılarak, olumsuz bir kayıt bulunmaması durumunda kredili mevduat hesabı açılmaktadır. Ödemelerde gecikme olmadığı sürece, banka tarafından hiçbir faiz ücreti alınmamaktadır. Bu işlem Türk Ekonomi Bankası (TEB), Yapı Kredi (YKB) ve Denizbank'ın bütün şubelerinden yaptırılabilmektedir. 

 • https://obs.beykent.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_kayit_op.aspx adresinden web ön kayıt bilgi formunu doldurunuz, sisteme kaydettikten sonra internet çıktısını alarak imzalayınız.
 • Kayıt için gerekli diğer tüm evraklarınızı tamamlayınız.
 • Ödemenizi nakit olarak yaptıysanız, dekontunuzu kayıt işlemleri sırasında yanınızda bulundurunuz.
 • Ödemenizi anlaşmalı bankalarımız aracılığıyla vadeli olarak yapacaksanız, kayıt işleminden önce bankadaki işlemlerinizi tamamlayınız.
 • 27 Eylül - 03 Ekim 2023 tarihleri arasında yerleşkelerimize şahsen gelerek evraklarınızı teslim ediniz.
 • Eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan bölümlerimizi kazandıysanız, kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra Yabancı Diller Yüksekokulu masasına uğrayarak Düzey Belirleme Sınavı için başvurunuzu yapınız veya geçerliliği kabul edilen yabancı dil sınavlarına ait sonuç belgenizin aslını teslim ediniz.
 • Daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda eğitim gördüyseniz, ders muafiyeti ve intibak işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli evrakları intibak masasına teslim etmeyi unutmayınız.

Akademik Takvim

Üniversitemizdeki öğrenim hayatınız, akademik takvimle düzenlenir. Her akademik yılın başında akademik takvim, Üniversitemiz web sayfasında ilan edilir. Akademik takvimde değişiklik yapılması durumunda, ilgili değişiklikler yine web sayfamızda duyurulur. Akademik takvimin tüm öğrencilerimiz tarafından takip edilmesi zorunludur.

Belge Talepleri

Öğrenim hayatınız boyunca ihtiyaç duyacağınız belgeler (öğrenci belgesi, transkript, vb.) için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmanız gerekmektedir.

Yönetmelik ve Yönergeler

Öğrencilerimiz, Üniversitemiz tarafından yayınlanan yönetmelik ve yönergeler ile Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği’ne uymakla yükümlüdürler. Yönetmelik ve yönergelerin aşağıdaki linkten takibi öğrencilerimizin sorumluluğundadır.https://www.beykent.edu.tr/yonetmelikler-yonergeler

Bildirimler

Üniversitemiz akademik ve idari birimleri tarafından öğrencilerimize yapılacak olan bildirimlerde beykent.edu.tr uzantılı kurumsal e-posta adresi kullanılır. beykent.edu.tr uzantılı e-posta adresine yapılan duyurular, öğrencinin kendisine tebliğ edilmiş sayılır. İlgili e-posta hesabının takibi öğrencinin sorumluluğundadır.

İletişim

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için info@beykent.edu.tr adresinden e-posta yolu ile ya da 444 1997 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Ücret Hesaplama Aracı

Vadeli Fiyat
Tercih İndirimi %25 (İlk 3 Tercihine İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa %25 Tercih indirimi)
Tercih İndirimi %20 (4-5. Tercihlerine İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa %20 Tercih İndirimi)
Mezun İndirimi %50
Protokol İndirimi %40
Meslek İndirimi %30
Tercih İndirimi %15 (İlk 10 tercihinin tamamını İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa 6 – 7 – 8 – 9 - 10. Tercihlerden birine yerleşmesi halinde %15 tercih indirimi uygulanır.)
Mezun İndirimi %10 (Mezun İndirimi)
Tercih Bursu %25 + %15 (İlk 3 Tercihine İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa %25 Tercih Bursu + %15 Ek Yerleştirme Tercih Bursu)
Tercih Bursu %20 + %15 (4-5. Tercihlerine İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa %20 Tercih Bursu + %15 Ek Yerleştirme Bursu Tercih Bursu)
Tercih İndirimi %15 (İlk 10 tercihinin tamamını İstanbul Beykent Üniversitesi yazarsa 6 – 7 – 8 – 9 - 10. Tercihlerden birine yerleşmesi halinde %15 tercih indirimi uygulanır.)
Kdv Dahil Fiyat %10 (Kdv Dahil Fiyat)
Kardeş İndirimi %10 (Kardeş İndirimi)
Toplam -

Fiyatlar ve indirimler 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı için geçerlidir.

 

* Ücretlere KDV dahil değildir.

* Vadeli fiyatlar 8 taksit olarak uygulanacaktır.

Beykente Ulaşım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Burslar ve Ücretler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Ayazağa - Maslak Yerleşkesi
Ayazağa - Maslak Yerleşkesi
Beylikdüzü Yerleşkesi
Beylikdüzü Yerleşkesi
Hadımköy Yerleşkesi
Hadımköy Yerleşkesi
Taksim Yerleşkesi
Taksim Yerleşkesi