Yerleşkeler

Tahmini Giderler

Konaklama:  $300-600
Yeme-İçme:  $200-300
Ulaşım:$ 15-50
Sosyal Hayat:  $ 60-150

İETT Seyahat Kartı
Öğrencilerimiz, İETT Seyahat Kartı işlemlerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı aracılığı ile yürütür. İlgili seyahat kartı için öğrenciler, İETT bürolarına Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alacakları öğrenci belgesi ile kişisel olarak da başvurabilirler.

Para Birimi
Türkiye’nin para birimi TL’dir. Günlük döviz kurları bankalarda ve döviz bürolarında ilan edilmektedir. Güncel bilgileri Türkiye Merkez Bankası web sayfasından da takip edebilirsiniz.  Visa ve Master Card en çok kullanılan kartlardır.  Para Çekmek için bankamatikleri her yerde bulabilirsiniz. Yapı Kredi (UniCredi’nin ortağı), HSBC, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Citibank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) en yaygın bulunan bankalardır. 

Hava Durumu
İstanbul'da genel olarak ılıman iklimi hakimdir. Akdeniz ve Karadeniz iklimleri arasında bir geçiş bölgesi olduğundan ılıman bir havaya sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Ancak yüksek nem yüzünden sıcaklar daha sıcak, soğuklar daha soğuk hissedilir. Haziran en sıcak, ocak ayı en soğuk aylardır.  İstanbul'un en uzun yaşanan mevsimi ise sonbahardır. İstanbul’da aylara göre ortalama sıcaklıklar ise şu şekildedir; 

Minimum sicaklikMaksimum sicaklik
Ocak4°C 39°F
Subat5°C 41°F
Mart6°C 43°F
Nisan9°C 48°F
Mayis14°C 57°F
Haziran19°C 66°F
Temmuz21°C 70°F
Agustos22°C 72°F
Eylül18°C 64°F
Ekim14°C 57°F
Kasim10°C 50°F
Aralik6°C 43°F

Banka Hesabı Açtırma
Bir vergi dairesine pasaportunuz ile şahsen giderek yabancılara özel bir vergi numarası almalısınız. Tüm vergi daireleri bu işlemi ücretsiz olarak yapmaktadır. Vergi dairesinden almış olduğunuz bu numaralar ile hesap açmayı düşündüğünüz banka şubesine pasaportunuz ile giderek hesabınızı açıp, tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.