İletişim Bilimcisi Ünsal Oskay’a İthaf Edilen Kitap Yayınlandı
Tarih: 03 Şubat 2023

İletişim Bilimcisi Ünsal Oskay’a İthaf Edilen Kitap Yayınlandı

Beykent Üniversitesi 25’inci yılında, Türkiye’nin önde gelen iletişim bilimcisi Prof. Dr. Ünsal Oskay’a ithaf ettiği kitabı yayınladı. İletişim Fakültesi'nin hazırladığı kitap, ‘Hakikat Ötesi Çağda İletişim’ adını taşıyor.

İletişim dünyasından 26 bilim insanın yazılarının yer aldığı ‘Hakikat Ötesi Çağda İletişim’ adını taşıyan ve e-kitap olarak da okurların yararlanabileceği kitap, vefat ettiği 17 Ekim 2009 yılına kadar Beykent Üniversitesi’nde görev yapan iletişim bilimcisi Prof. Dr. Ünsal Oskay’a ithaf edildi. Üniversitenin İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Makal, yayınlanan kitapla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin düşünce gündemine, toplum bilim ve iletişim bilimine girilmesini sağlayan yapıtlarıyla, öğrencilerine adanmış akademik hayatıyla ve heyecan dolu kişiliğiyle hatırlayacağımız Prof. Dr. Ünsal Oskay adına, ölümünün 13’üncü, üniversitemizin ise kuruluşunun 25. yılında saygı ve şükran duygularımızı ifade etmek amacıyla bir ‘armağan kitap’ yayımlamaktan daha iyi bir düşünce olduğunu sanmıyorum. Onu en çok sevindirecek olan, yapılabileceklerin belki de en küçüğü olan bu kitabın, meslektaşları ve öğrencilerinin yazıları ile hazırlanmış olmasıdır. Eğer yaşasaydı son yıllarda sıklıkla gündeme gelen Post-truth, hakikat-ötesi kavramı tartışmalarına, hakikatin çarpıtılması ya da hakikat arzusunun yitimi olarak tanımlayan farklı görüşlere onun da kendine özgü analitik katkılar sağlayacağını tahmin ediyorum. “

Çoğunluğu ‘hakikat ötesi’ kavramına, ‘Hakikat Ötesi Çağda İletişim’ başlığına ilişkin farklı yazılardan oluşan, genç akademisyen ve iletişim öğrencileri için güncel bir kaynak olması beklenen kitabın editörleri ise Dr. Öğretim Üyesi Merve Çelik Varol ve Dr. Öğretim Üyesi Canan Eyigün oldu.