15 Temmuz 2022 Senato Kararı
Tarih: 14 Temmuz 2022

15 Temmuz 2022 Senato Kararı

15 Temmuz Özel Gündemiyle toplanan Senatomuzdan, kamuoyuna duyuru.

Senatomuz online olarak, 7 Temmuz Özel Gündemiyle toplantı gerçekleştirmiştir.

Toplantıda oybirliğiyle alınan ve kamuoyuna duyurulan kararda;

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin; milletimizin demokrasiye sahip çıkan üstün irade ve kararlılığı ile akamete uğratılmasının altıncı yıl dönümünde, bu uğurda canını veren şehitlerimizin aziz ve temiz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı bir kere daha ifade ediyoruz.

Milli iradenin yegâne tecelli yolu ve usulü demokrasi olup, demokrasi karşıtı her türlü girişim; milletin iradesine karşı sinsice gerçekleştirmeye çalışılan hain hareketlerdir ve mutlaka milletin çelikten iradesi karşısında yok olmaya mahkûmdurlar. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” sözünün işaret ettiği üzere aziz Türk Milleti’nin Milli İradeye sahip çıkma güç ve kararlılığı geleceğimizin en büyük teminatıdır.

Beykent Üniversitesi olarak, 15 Temmuz teşebbüsünden kazanılan deneyimler ve alınan dersler çerçevesinde, her türlü kisve, görüntü ve gerekçe arkasına sığınmış demokrasi ve milli birlik karşıtı oluşum ve hareketlere karşı bilinçli ve kararlı duruşumuzun süreceğini kamuoyuna bir kere daha saygı ile duyuruyoruz.