Rektörümüz Prof. Dr. Ferman, Beştepe'de Akademik Yıl Açılış Törenine Katıldı
Tarih: 18 Eylül 2019

Rektörümüz Prof. Dr. Ferman, Beştepe'de Akademik Yıl Açılış Törenine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Ferman ve beraberindeki akademisyenlerimiz, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Törenine katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yeni akademik yıla ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Ferman, akademik yıl açılışına ilişkin yaptığı açıklamada, ‘‘Yükseköğretim sistemi bünyesindeki 207 üniversitenin rektör ve temsilcileri olarak,  sayın Cumhurbaşkanımızın himayesi ve ev sahipliğinde geleneksel hale gelen açılışı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.’’ diye konuştu.

‘‘Hayırlı uğurlu olsun’’

Prof. Dr. Ferman, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’ın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hitaplarında önemli noktalara dikkat çektiklerini belirterek; ‘‘Bizler de Beykent Üniversitesi olarak, yeni akademik yılın, kurumumuza, yüksek öğrenim camiasına ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Değerlendirmelerin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bireysel ve kurumsal kategorilerde, YÖK Üstün Başarı Ödüllerini sahiplerine verdi.

Törenin sonunda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ''Klasik Edebiyat Bilgisi'' isimli kitabını hediye etti.