Mimari Tasarım Atölyesi IV. Proje Sergisi
Tarih: 17 Aralık 2019

Mimari Tasarım Atölyesi IV. Proje Sergisi

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen, 2018-2019 Bahar Dönemi Mimari Tasarım Atölyesi IV. Proje Sergisinin Açılış Töreni, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Genç ve Rektörümüz Prof. Dr. Murat Ferman’ın yerel yönetimler ve üniversiteler arası iş birliğine dair önemli mesajlar verdiği açılışa, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Sarıyer Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Murat Durna’nın yanı sıra; çok sayıda akademisyenimiz ve öğrencimiz katıldı.

‘‘Beykent, değer katıyor’’

Başkan Genç açılış öncesi yaptığı konuşmada, Beykent Üniversitesinin, Ayazağa-Maslak Yerleşkesi ile bölgeye değer kattığını belirterek, ‘‘Yerel yönetimler ve üniversiteler arasındaki iş birliğinin önemine inanıyoruz. Bunun en başarılı örneklerinden Beykent Üniversitesi ile olan uyumumuz ve iş birliklerimizdir.’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Üniversiteler çözüm merkezidir’’

Rektörümüz Prof. Dr. Ferman ise, üniversitelerin bilim için, üretmek için ve çözüm için merkez olduğuna dikkat çekerek, ‘‘Üniversiteler de aslında sosyo-ekonomik çevrenin bir ürünüdür. Bu minvalde, Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’e, üniversitelerle iş birliği konusundaki hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca; Mimari Tasarım Atölyesinin çalışmalarını da çok değerli buluyor ve hep birlikte incelemek için sabırsızlanıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, katılımcılar Ayazağa-Maslak Yerleşkesi Fuaye Alanındaki sergide yer alan çalışmaları inceledi.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği sergi, 24 Aralık Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek.