Ukrayna - Rusya Savaşı Nedeniyle Ukrayna’daki Yükseköğretim Kurumlarında Eğitim Gören Öğrencilerin Yatay Geçiş ve Özel Öğrencilik Başvuruları
Tarih: 08 Nisan 2022

Ukrayna - Rusya Savaşı Nedeniyle Ukrayna’daki Yükseköğretim Kurumlarında Eğitim Gören Öğrencilerin Yatay Geçiş ve Özel Öğrencilik Başvuruları

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle Ukrayna'daki üniversitelerde eğitim alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler ile yabancı uyruklu öğrenciler, yatay geçiş ve özel öğrenci olarak eğitimlerine Beykent Üniversitesinde devam etmek için  11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir.

Hak kazanan öğrenciler 20 Nisan 2022 Çarşamba günü ilan edilecektir.

Asil listeden hak kazanan öğrenciler 21-22 Nisan 2022 tarihlerinde saat 17:00’a kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına orijinal evrakları ile birlikte şahsen gelerek kayıtlarını yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde kayıt olmayan adaylar hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

Boş kontenjan kalması durumunda yedek aday listesi 23 Nisan 2022 tarihinde ilan edilecektir ve yedek listeden hak kazanan öğrenciler de 25 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 17:00’a kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına orijinal evrakları ile birlikte şahsen gelerek kayıtlarını yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde kayıt olmayan adaylar hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

 Yatay geçiş başvurusu yapan ancak şartları sağlamayan öğrenciler ise 26-29 Nisan 2022 tarihleri arasında özel öğrencilik için başvuru yapabileceklerdir.

Yatay Geçiş ve Özel Öğrencilik kontenjanları için tıklayınız.

Yatay Geçiş ve Özel Öğrencilik başvuruları için aşağıdaki linkten yeni hesap oluşturarak, başvurunuzu oluşturduğunuz hesap üzerinden tamamlayabilirsiniz.