Meslek Yüksekokulu Aday

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeHadımköy Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri 

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı; uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, uçuşta servis, normal emniyet usulleri, ekip kaynak yönetimi (CRM), yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilk yardım gibi konularda bilgi sahibi elemanlar yetiştirir.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Yerleşkede uygulamalı kabin eğitimlerinin gerçekleştirildiği mock-up atölyesi bulunmaktadır.  

2. Öğretim dersleri saat 16.00’da başlayıp 22.00’a kadar devam etmektedir. Bazı dersler için başlangıç saatleri değişiklik gösterebilir.

Programın ikinci öğretim seçeneği de bulunmaktadır. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri (2. Öğretim) için tıklayınız.

Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı “Bluesky Awards - Havacılık Başarı Ödülleri” kapsamında sivil havacılık paydaşları içerisinde halk ve jüri oylamasıyla birlikte üniversiteler arası kategoride 2021 yılı "Yılın Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü" ödülüne layık görülmüştür.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programında öğrenim görmek için ÖSYM Kılavuzunda yer alan 49 nolu özel koşulu taşımak gerekmektedir.

49 nolu özel koşul:

1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Kadınlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak). 4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.).

5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
  

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2022 Ek Kontenjanı 2022 En Küçük Puan
200752651 Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Burslu TYT 3 318,68071
200790677 Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri %50 İndirimli TYT 22 227,30571

Alternatif Bölümler

Formu Doldur