Meslek Yüksekokulu Aday

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeHadımköy Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı, ulaştırma sistemlerinin teknik bilgilerine hakim, havacılık sektörünün mesleki ve etik sorumluluklarının farkında, ulusal ve uluslararası standartlara hakim, vizyon sahibi, nitelikli, sektörel değişimlere ayak uydurarak geleceğe katkı sağlayabilecek mezunlar yetiştirir.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Programın ikinci öğretim seçeneği de bulunmaktadır. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (2. Öğretim) için tıklayınız.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programında öğrenim görmek için ÖSYM Kılavuzunda yer alan 49 nolu koşulu taşımak gerekmektedir.

10 nolu özel koşul:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
 

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210300969 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Burslu TYT 5 1 0 - -
210300976 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği %50 İndirimli TYT 34 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur