Rektörün Aday Öğrencilere Mesajı | Beykent Üniversitesi
Yerleşkeler

Rektörün Aday Öğrencilere Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Yıllar süren zorlu bir eğitim maratonunun ardından, yaşamınıza yön verecek büyük bir adım atmak üzeresiniz;

Eğitiminize ve hayatınıza hangi üniversite, fakülte ya da yüksekokulla devam edeceğinize dair önemli bir karar almak durumundasınız.

Kuşkusuz, iyi bir üniversite eğitimi siz gençlerin temel hakkıdır ve bu süreçte ilgi alanlarınız ve becerileriniz doğrultusunda kendiniz için en elverişli bölümü seçmeniz gerekmektedir.

İşte bu noktada, nitelikli birer çalışan ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirebilmek amacı ve iddiasıyla, sizleri İstanbul Beykent Üniversitesi’ne davet ediyorum.

Nitelikli iş ve staj imkânı…

Günümüzde giderek artan bir ihtiyaç olan, nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılama hususunda, diğer vakıf üniversitelerinden farklı olarak, bilgiyi; faydaya dönüştüren eğitim anlayışıyla öne çıkan Üniversitemizde, 26 yıllık tecrübemiz, güçlü akademik kadromuz, uluslararası kuruluşlarla bir araya gelerek oluşturduğumuz iş ve staj imkânlarıyla, sizleri kaliteli bir geleceğe hazırlıyoruz.

Modern eğitim programı…

Üniversitemizi tercih etmeniz durumunda, etkin öğrenme stratejilerine sahip, analitik düşünebilen, yaratıcı, özgün, girişken ve sosyal becerileri yüksek bireylere dönüşmenizi sağlamak için son derece modern bir eğitim programına tabi tutulacağınızı ifade etmeliyim.

Her türlü faaliyet olanağı…

Üniversitemiz 4 ayrı yerleşkede; 10 fakülte, 3 yüksekokul, uzaktan öğretim sistemi, 1 enstitü, 12 araştırma merkezi ile öğrencilerine her türlü faaliyet olanağı tanımakla birlikte, tüm akademik ve sosyal imkânlarını daha da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Yaklaşık %50’si burslu olmak üzere 30.000 öğrencimiz ve 70.000 mezunumuzla giderek büyüyen bir aileyiz ve siz genç nesillerle daha da güçleneceğiz.

Beykentli olmanın ayrıcalıklarına erişeceksiniz…

Beykent Ailesi’ne katılmanız durumunda, öğrenciliğiniz süresince, yabancı dil eğitimi, yerleşkelerimizdeki sosyal yaşam, burs seçenekleri, staj imkânları ve sosyal etkinliklerimizden yararlanmanızın ötesinde, mezuniyetiniz sonrası da yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

Uluslararası alanda iş birliği yaptığımız kuruluşlar, kaliteli iş olanakları ve Kişisel Gelişim ve Kariyer Merkezimizle her zaman yanınızda olacağız.

Güzel yarınlara birlikte ulaşmak amacıyla, sizlerin de Beykent Ailesi’ne katılımını bekliyoruz.

Prof. Dr. Volkan Öngel

Rektör

Formu Doldur