Uluslararası

Erasmus+

Erasmus+

 

Erasmus + değişim programı aracılığı ile Beykent Üniversitesi öğrencileri Avrupanın saygın üniversitelerinde eğitim alma imkanına sahiptir.

Toplam 22 ülkede 105 üniversite ile Erasmus + anlaşmamız bulunmaktadır.

Üniversitemiz öğrencileri, Erasmus + programı kapsamında 2. sınıftan itibaren, Avrupa Birliğine üye ülkelerdeki seçkin üniversitelerle imzaladığımız değişim anlaşmaları kapsamında, eğitimlerini 1 yarıyıl ya da 1 yılını yurtdışında geçirebilmektedir.

Öğrenim hareketliliğine ek olarak öğrencilerimiz Erasmus + programı kapsamında staj hareketliliğinden de faydalanabilmekte ve öğrencisi oldukları meslek eğitim alanlarında uygulamalı iş deneyimi elde etmektedirler.

Ön lisans, lisans, yüksek lisans ya da doktora programlarımızda okuyan öğrencilerimiz Erasmus+ programından yararlanabilmektedir. 

Programa başvuruda bulunabilmek için, öğrencilerin kayıtlı oldukları okullarda minimum 1 dönem eğitim görmeleri ve not ortalamalarının oluşmuş olması gerekmektedir.

Programa başvurmak için tek şart, ön lisans, lisans öğrencilerimiz için ağırlıklı not ortalamasının en az 2.20, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz için ağırlıklı not ortalamalarının en az 2.50 olması gerekmektedir.

Değerlendirme %50 Erasmus İngilizce Sınavı Notu, %50 Transkript notu dikkate alınarak yapılmaktadır.

Erasmus+ programından faydalanacak öğrenciler, kurumumuza tahsis edilen kontenjanlar dahilinde Erasmus hibesi almaya hak kazanmaktadırlar. Hibe tahsisleri yıldan yıla değişiklik göstermektedir. AB üyesi ülkeler yaşam standartları ve pahalılık endekslerine göre iki farklı gruba ayrılarak, her bir kategorideki ülkeler için farklı hibe tutarlarının verilmesi uygun bulunmuştur.

 

Erasmus Değişim anlaşmalarımız için lütfen TIKLAYINIZ.

Formu Doldur