Öğrenci Kulüpleri | Beykent Üniversitesi
Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimize, kaliteli akademik kadromuzla seçkin bir eğitim sunmanın yanında zengin bir sosyal ve kültürel üniversite deneyimi sağlıyoruz.

Üniversitemizde aktif olarak etkinlik düzenleyen çok sayıda ve nitelikli öğrenci kulübü ve topluluğumuz var. Bu kulüp ve topluluklarımızın her biri kendi alanlarında çok önemli projeler üretiyor ve büyük başarılara imza atıyorlar.

Etkinliklerimiz ile şirket yöneticileri, sanatçılar ve önde gelen medya grupları öğrenciler ile buluşturulurken, sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilde eğitime destek projeleri hayata geçiriliyor.

Üniversite hayatınızın en unutulmaz anılarını ve en sıkı dostlukları öğrenci kulüp ve topluluklarında deneyimleyeceğinizi düşünüyoruz. Öğrenci kulüpleri hakkında bilgi almak, üye olmak, proje geliştirmek, yeni bir kulüp yapılandırmak için Öğrenci Dekanlığımıza başvurabilirsiniz.

Öğrenci Kulüpleri

Kulübümüz, adalet kavramına ilişkin unsurların daha iyi anlaşılması ve aşılanması için ders dışı konferanslar ve seminerler düzenlemektedir.
Kulübümüz, ameliyathane hizmetleri programı öğrencileri başta olmak üzere tüm öğrencilerimize yapacağı etkinlikler ile hastane ve ameliyathane kültürünü aktarmak istemektedir. Diğer sağlık alanında işlev gösteren öğrenci kulüplerimiz ile birlikte iş birliği yaparak sağlık çalışmalarını ve projelerini geliştirmektedirler. Yıl içerisinde gerçekleştirilen eğitimler ve etkinlikler ile kulüp üyelerinin alanında uzmanlaşması amaçlanmaktadır. 
Animasyon Kulübü, Üniversitemiz öğrencilerine ders dışı etkinlik olarak video - fotoğraf çekim teknikleri, photoshop, grafik tableti ile çizim teknikleri eğitimleri sonucunda “hareketli görüntü tasarımını” öğretmektir. Bu eğitimleri eğlenceli kılmak için, ülkemizde buluna tarihi, turistik ve kültürel yerlerin çekimini yaparak hem bu yerlere dikkat çekmek, hem de tanıtımını Animasyonlarla tasarlamayı amaç edinmiştir.

Kendini var etmek isteyen, sosyal medyada aktif olmak isteyen, sosyalleşmek ve Animasyon temel tekniklerini öğrenmek isteyen, sahip olduğu çekim aletleriyle bekliyoruz.
Kulübümüz, üniversitemizde Ar-Ge ve inovasyon kültürünü oluşturma düşüncesini benimser. Çeşitli araştırma, uygulama ve proje ekipleri oluşturarak kulüp bünyesindeki her öğrencinin bu çalışmalara aktif olarak katılımını sağlayıp, teknik gezilerle sanayideki çalışmaları ve işleyişi yakından görmelerini sağlar. Üniversitemizde Ar-Ge ve İnovasyon konulu seminer ve paneller düzenleyip, öğrencilerimizin çeşitli sektörlerde piyasayı tanımalarını, vizyon ve misyon sahibi olmalarını sağlayıp, araştırma ve geliştirmeye açık her alanda proje çalışmaları yürüterek yenilikçi fikirler meydana getirip, bugünü konuşurken aynı zamanda yarının da planlandığı, her bir üyenin kendini rahatlıkla ifade edebileceği imkanlar yaratır.
Kulüp üyelerinin aşçılık sektörü hakkında fikir edinmelerini ve tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla farklı üniversitelerin Aşçılık Programı ve Gastronomi Bölümleri ile iletişim halindedir. Diğer bölüm ve kulüplerle iş birliği yapıp dayanışma ruhu oluşması için çalışmalar yapar.

Kulübümüz bankacılık ve finans bölümünün tanıtımının yanı sıra üyelerini mezuniyet sonrasına hazırlamayı ilke edinmiş, sektörün yeniliklerine ayak uydurmayı ve kulübün bu yönde gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Üniversitemizin aktif kulüplerden biri olarak üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlama, bankacılık ve finans sektörünün tanıtımı, firma ziyaretleri ve konferanslar gibi birçok faaliyetleri bulunmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Kulübü olarak, küreselleşme ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte giderek büyüyen finans sektörünün güçlü taşıyıcıları olan bankaları ve ayrılmaz parçamız olan sigorta şirketlerini öncelikli konu olarak, bu kurumların piyasaya etkisini, diğer finansal kuruluşların faaliyetlerini ve finans sektörü gibi bir çok konuyu ele alarak sektördeki çalışanları biz değerli öğrencilerle buluşturmayı, bilgi paylaşmayı hedefliyoruz.
Dijital oyun tasarımına gönül vermiş ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin bu alanda kendilerini geliştirebilmesi ve sektörün önde gelenleri ile bir araya gelmesi için kurulmuştur.
Beykent Riders Kulübü'nün vizyonu, motosiklet denince akla gelen ilk isim olabilmektir. Önce kendi iç bünyesinde ve sonrasında diğer üniversitelerin vasıtasıyla, güvenli motosiklet sürüş ekipmanları eksiksiz şekilde; eğitimli, bilinçli sürüş yapabilmenin hazzını tüm motosiklet sürücülerine benimsetebilmek adına çalışmalar yapar. Kulüp üyeleri, tüm toplumsal olaylara motosikletçi perspektifinden bakar, yorumlar ve tepki verir.
Trabzonspor Kulübüne veya spor hayatına gönlünü adamış öğrencilerin bir çatı altında bulunmalarını hedeflemektedir. Sene içerisinde söyleşiler ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek olmak etkinlikleri içerisinde yer almaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği Kulübü, bilgisayar mühendislerini ve mühendis adayı kullanıcıları bir araya getirir. Beykent Üniversitesi öğrencileri arasında dayanışma ve işbirliği sağlar. Hoş vakit geçirmek için çeşitli etkinlikler düzenler. Beykent Üniversitesi öğrencileri arasındaki sosyal bağı güçlü kılarak akademik ve sektörel etkinlikler planlayarak hayata geçirir. 

Bilgisayar Programcılığı Kulübü, sektörde alanında uzman kişilerle öğrencileri bir araya getirmek, yetkinlik tamamlayıcı sektörel eğitim ve etkinlikler planlayarak hayata geçirilmesi adına faaliyet sürdürmektedir.
Beykent Üniversitesi bünyesinde bulunan Biyomedikal Mühendisliği öğrencilerini tek bir çatı altında toplayarak bölüm için yenilikler yapılmasını sağlamaktır.
Geleceğin alt yapısını oluşturan blokchain yapı sisteminin öğrenilmesi yaygınlaştırılması ve bu alanda ön planda olan isimlerle öğrencilerin bir araya gelmesi için kurulmuştur.
Çeviribilim alanındaki güncel yaklaşımlarını takip ederek, öğrencilerle paylaşmak; farklı üniversitelerde aynı alanda eğitim alan öğrencilerle bir araya gelerek sinerji yaratmak; meslek hayatına hazırlanan çevirmen adaylarının piyasada işveren konumunda bulunan kişilerle tanışmalarını sağlamak ve bu amaç doğrultusunda seminerler ve eğitimler düzenleyerek öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak amacı vardır.

Çocuk Gelişimi ve Gençlik Hizmetleri Kulübü;  çocukluktan gençlik dönemine kadar jenerasyon, eğitim ve gelişim alanları, çocukluk ve genç psikolojisini ele alarak tüm ana ve alt başlıklar ele alınarak organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu yönde kulüp üyeleri ile beraber farkındalık yaratmak, konferanslar, seminer ve eğitimler düzenlemektedir.

Dans ve müziğe olan ilgiyi artırmak, dans yeteneklerini geliştirmek ve üniversitemizi okul dışındaki tüm dans gösterilerinde ve organizasyonlarında temsil etmektir.

Dış Ticaret Kulübü  İş dünyasına yönelik finans, ekonomi, işletme vb. alanlar hakkında çeşitli şirketlere düzenlediğimiz teknik geziler ve konferanslarla kulüp öğrencilerimize eğitimler vererek ve onları bu sektörler hakkında öğrencilerimizi desteklemek misyonuyla kurulmuştur.

Türk dili ve edebiyatına ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek, Türk dili ve edebiyatı alanında yapılacak olan çalışmaları organize etmek ve diğer öğrencilerle paylaşmak kulübün kuruluş amacıdır.

Sanatın bir çok dalıyla ilgi duyan öğrencilerin biraraya gelerek farklı disiplinlerdeki yapıları öğrenmek ve bunlar adına eserler oluşturabilmek için kurulmuştur.
Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kendilerini geliştirmesine ve bugünün dünyasına donanımlı gençler olarak hazırlanmasına katkıda bulunulması amacıyla faaliyet göstermektedir. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin meslek hayatı öncesi her yaş grubu hastayla iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla faaliyet yürütür.
Öğrencilerin gelecekte çalışacakları iş sahasını tanımayı, alanında tecrübeli sağlık personelleri ile öğrencileri bir araya getirerek profesyonel sağlık çalışanlarının tecrübelerinin aktarılmasını ve bu alanda uzman kişilerce düzenlenecek konferans, seminer, söyleşi gibi organizasyonlar yapmayı amaçlar.
Geleceğin teknolojisini yakından tanımak, ileri teknolojiye ışık tutmak amacıyla, hem bilgilendirici seminerler hem de yeni projeler üreterek kendilerini geliştirmek ve herkese bu teknoloji dünyasının elektrikli otomobiller ile tanıtmayı amaç edinmiştir.
Elektronörofizyoloji Kulübü, öğrencilerinin iş birliği ve ortak yapacakları çalışmalar vasıtası ile alanında uzman hocaların eşlik ettiği konferanslar, etkinlikler yapmayı hedeflerken faydalı bir kulüp olmayı planlanıyor.
Kendi sektöründe lider olan marka ve kuruluşların fabrika ve genel merkezlerine teknik geziler düzenleyip, üyelerinin bu piyasada ve günümüz teknolojileri bakımından bilgi sahibi olmalarına imkân sağlamaktadır. Bunun yanı sıra seminerler ve eğitimler yaparak üyelerinin mesleklerinin bugününü ve geleceğini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.
Endüstriyel Tasarım öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkesi bir arada toplamak için kurulmuştur. Kulübümüz ürün tasarımı alanında çalışmalar yapmaktadır. Bilgi birikimimizi artırmak amacıyla tasarım buluşmaları, workshop, teknik geziler düzenlemektir.
Üniversitemize yurtdışından Erasmus Programı ile gelen ya da üniversitemizden Erasmus Programı ile yurtdışında eğitimine devam etmeyi düşünen öğrencilerin sosyalleşmelerine, bir arada bulunup bilgi paylaşımlarında bulunmalarına ve karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan aynı zamanda eğitim programları, konferanslar ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek faaliyetlerde bulunmaktadır.

Kulübümüzün faaliyetlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

Sosyal sorumluluk projelerine destek veren etkinlikler yapmak, bireysel farklılıklara saygılı olabilme, engelli kişilerin kendine ve çevresine güven duyabilmesini sağlamak, çeşitli fizyoterapistleri üniversitemize davet ederek, sunum yapmalarını sağlamak bu amaçlar doğrultusunda konferans, söyleşi, toplantı vb. kültürel etkinlikler düzenlemek.

Fotoğrafçılık Kulübü olarak fotoğraf çekmenin inceliklerini, gezerek ve eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Ünlü fotoğraf sanatçılarını üniversitemize davet ederek konferanslar ve söyleşiler eşliğinde bilgi birikimlerimizi arttırmaya yönelik faaliyetler planlamaktadır. Aynı zamanda sadece profesyonel kameralarla değil, telefonlarımızla bile ne kadar güzel fotoğraflar çekebileceğimizi, gezip gördüğümüz yerlerde uygulamalı öğreniyoruz.

Gastronomi Kulübünün amacı, gastronomi alanında çeşitli eğitim, tadım, workshop, seminer ve geziler düzenleyerek, üyelerine hem bilgilendirici hem de eğlenceli etkinlikler düzenlemektir. Bu amaçlar doğrultusunda konferans, söyleşi, toplantı vb. kültürel etkinlikler gerçekleştirilir.

Yazılım sistemleri üzerine merak duyan öğrencilerin web tabanlı sistemler ve yapay zeka üzerine çalışmalar yapmak isteyen öğrenciler için kurulmuştur.
Tema Kulübü her sene fidan ekimi, meşe palamudu toplama gibi faaliyetlerini gerçekleştirir. Sosyal faaliyetlerde ise saha da bulunarak, Tema'ya bağlı tüm ekiplerle beraber doğa eğitimleri vererek, seminerlere katılmaktadırlar.
Gezi Kültür Kulübü olarak,ülkemizin kültürel değerlerini tanımak, köklü tarihimize yolculuk yapmak, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek, yaşadığımız şehrin kapılarını aralamak, gezerken fikir alış verişi yapıp düşünce ve fikirlerimizi kültürümüzle birleştirmek, amacıyla üniversite içerisinde etkinlikler düzenler.
Girişimcilik Kulübünün hedefi; içinde girişimcilik ruhu olduğunu hisseden ve düşünen tüm öğrencilere nasıl bir yol izleyebileceklerine yardımcı olmak için bu konuda tecrübeli olan uzman kişilerle konferanslar yaparak, seminerler düzenleyerek yardımcı olmaya çalışmaktır.
Asya ülkelerinde çok fazla takipçisi olan ve yarışmaları gerçekleştirilen go oyunu meraklı öğrenciler tarafından kurulmuştur.

Görsel İletişim kulübü iletişim ilkeleri doğrultusunda, web tasarımı, grafik tasarım, sahne sanatları, reklam, fotoğraf, sinema ve televizyon dallarında akademik ve sosyal alanlarda etkinlikler planlayarak, çok yönlü üyeleri bir çatı altında toplamayı hedeflemektedir.

Grafik tasarıma ilgi duyan bireylerin birlikte çalışarak eserler ortaya çıkarmasını sağlamak ve bu eserlerin sergilenmesine yardımcı olmak, kulübümüzün öncelikli hedefidir. Grafik tasarım alanında kültürel, sosyal ve teknik geziler düzenlemek ve üniversite içerisinde grafik tasarım alanında etkinlikler gerçekleştirmek de kulübümüzün aktiviteleri arasında yer almaktadır.
Öğrencilerin her alandaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmeleri amacıyla gerçekleştirebilecekleri sosyal, düşünsel ve kültürel çalışmaları için bir çatı oluşturmaktır.
Havacılığı ve teknolojiyi  üniversite öğrencilerine sevdirmeyi  havacılık sektörüne gönül veren kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

Hayvanseverler Kulübü, Sokak hayvanları, barınak hayvanları, sahipleri tarafından terk edilen hayvanlar ve kötü pet shop koşullarına maruz bırakılan hayvanların haklarını savunmak, korumak ve bu hayvanların yaşamsal ihtiyacını sağlamak amacıyla kurulan kulüp, üyelerini  topluma bilinçli bir hayvan sever ve duyarlı bireyler konusunda yetiştirmek esasıyla kurulmuştur. Kulüp bu bağlamda çeşitli toplantılar ve hayvanları beslemek ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak amacıyla projeler gerçekleştirmektedir.

Hemşirelik Kulübümüz kendi alanlarında deneysel çalışmalar yaparak, bu alanda önemli kişilerle birebir sohbetler gerçekleştirerek, önemli günler de faaliyet göstermektedirler.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle üniversite öğrencilerinin moral ve motivasyon gelişimini desteklemek, toplum bilincinin oluşmasını sağlamak ve akademik gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Alanında uzman kişiler aracılığıyla derslerde öğrenilen teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesinin yanında sağlık, sosyal, tarihi, felsefi, kültürel, sanatsal ve hukuki gelişimin sağlanması için çalışmalar yapmaktadır.

Elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan IEEE Beykent Öğrenci kolu; teknik geziler, eğitimler, workshoplar, konferanslar ve bölge toplantılarıyla mühendislik alanında öğrencilere birçok etkinlik gerçekleştirmektedir.
Uluslararası bir network’ün parçası olan Internatinol Students Kulübünün temel amacı Erasmus-Exchange programları ile üniversitemize gelen öğrencilere yardım etmektir. Kulüp; oturum izni alınması gibi çeşitli resmi süreçlerde yardımcı olan, üniversitemizin, şehrimizin, ülkemizin tanıtımı sağlayan, öğrencilerin adaptasyonlarını hızlandıran ve onların keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen gönüllülük esasına dayanan bir öğrenci kulübüdür.
Kulübümüz hem pratikte ve hem teorikte uygulamalı bir biçimde ilerideki mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için, kendilerini hem bilinçlendirmek, hem de katkı sağlamaktadır.
İktisat Kulübümüzün amacı; öğrencilerin Türkiye ve dünya ekonomilerinde gelişmeleri anlamalarına ve yönlendirilmelerine imkan verecek donanıma kavuşturmak, bunu yaparken bağımsız ve eleştirel düşünce yetilerini geliştirmektir.
Kulübümüz, alanında ve alanı dışı birçok konuda, donanımlı, üretken, enerjik, aktif bir topluluk oluşturup, kendilerinden sonra gelecek kişilere aynı prensiple eşit donanımı aktarmaktadır.
Kulübümüz, alanında ve alanı dışı birçok konuda, donanımlı, üretken, enerjik, aktif bir topluluk oluşturup, kendilerinden sonra gelecek kişilere aynı prensiple eşit donanımı aktarmaktadır.
Kulübümüzün amacı; sahada soğukkanlı, düzgün, doğru etikler doğrultusunda çalışan yaşam ile ölüm arasında ince çizgide umut ışığı olan profesyonel sağlıkçılar yetiştirmektir.
İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü, üyeler dahilinde her alanda gelişim, tecrübe, deneyimler adına farkındalık kazandırmak, eğitici seminerler ve konferanslar dahilinde yetkinlik kazanmak ve kazandırmak adına faaliyetlerini sürdürmektedir.
Hedef; başta bölüm öğrencileri olmak üzere bütün öğrencilerin üniversite eğitimi boyunca kendilerini iş hayatına hazırlamak, eğitim ve iş hayatlarında karşılarına çıkabilecek olumlu ya da olumsuz faaliyetler karşısında kendisini sosyal alanda geliştirebilmek ve etkinlikler doğrultusunda üniversitemizi diğer üniversiteler arasında prestijini artırarak katkı sağlamaktır.

Tehlike ve risklerin belirlenerek yasal mevzuat çerçevesinde en aza indirilmesi için risk değerlendirmesi sürecini tüm faaliyet kollarında uygulamayı hedefleyen kulübümüz, bu bağlamda okulumuzun diğer kulüpleri ile ortak etkinlikler düzenlemekte ve güvenlik kültürü oluşumuna katkı sağlamaktadır.

Kızılay Kulübü olarak amacı Beykent Üniversitesi öğrencilerinin ders dışında yapabilecekleri faaliyetlerle toplumun güç ve kaynaklarını harekete geçirmek, insan sağlığının korunması doğrultusunda her koşulda, muhtaç ve korumasız insanlara yardım etmek, toplumun afetlerle mücadele kapasitesinin geliştirilmesine destek olmak, üniversitelerde eğitim gören gençler arasında Kızılaycılığın benimsenmesini sağlamak, sosyal dayanışma ve yardımlaşma bilincinin oluşması ve geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla faaliyet gösteren bir kulüptür.

Liderlik ve Girişimcilik Kulübü, düzenlenen sektörel çalışmalarla öğrencilerde girişimcilik bilinci oluşturmayı amaçlar. Üyelerin gelişimi için çeşitli konferans, seminer ve eğitimler düzenleyerek, teorik bilginin yanında pratik olarak proje üretmek ve teknik geziler düzenlemek hedeflenir.
Lojistik alanıyla ilgilenen tüm öğrencilere gerekli bilgilerin aktarılmasını sağlamak amacıyla alanında uzman kişilerin katılımıyla sağlanan konferanslar, seminerler düzenlemek ve lojistik alanında faaliyet gösteren firmalara teknik geziler düzenlemek.
Üniversite öğrencilerine farkındalık, sosyal sorumluluk, iletişim ve gönüllülük bilinci aşılarken onların da pek çok farklı konuda kendilerini ve çevrelerini geliştirmeleri, deneyim kazanmaları, LÖSEV, lösemili ve kanserli çocuklar ve ülke yararına yapılan çalışmalara dahil olmaları hedeflenmektedir.

Makine Mühendisliği Kulübü olarak kulübümüzün amacı Makine Mühendisliği öğrencilerin sosyal kültürel gelişimlerinin yanında öğrenci arkadaşlarımıza teknik ve akademik alanlarda ihtiyaç duydukları desteği vermek ve çeşitli organizasyonlar düzenleyerek öğrenci arkadaşlarımızı tek bir çatı altında toplamaktır. Dayanışma sağlamak ve tüm mühendislik öğrencilerini kucaklamak kulübün ana prensibidir.

Üniversite öğrencileri ile birlikte çeşitli sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler düzenlemek. Aynı zamanda matematik bilimini ve tarihini tanıtarak matematiği sevdirmeyi amaçlamaktadır.

Mimarlık Kulübü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkesi aynı çatı altında toplamak için kurulmuştur. Kulüp, ünlü mimarlarla söyleşiler , workshoplar ve geziler düzenler ve diğer üniversitelerin Mimarlık fakülteleri ve öğrencileri ile de iletişim halinde olarak daha geniş çaplı etkinlikler düzenlemeyi hedefler.

Hem teoride hem pratikte, uygulamalar eşliğinde modayı öğrencilere sevdirmek temel amaçtır. Eğlenerek öğrenmeyi, sanata yeni boyutlar kazandırmayı hedefleyen yeni modacılar yetişmek hedefi taşır.
Moda Tasarım okuyan öğrencilerin akademik hayatları dışında, özel sektör ile buluşmalarını sağlamak ve kariyerlerini geliştirebilmek adına kurulmuştur.
Beykent Üniversitesi Müzik Kulübü, tek bir müzik türüyle sınırlı kalmayıp, olabildiğince farklı müzik türlerine ait söyleşiler, atölyeler, konserler düzenleyip tüm üniversitemiz öğrencilerine hitap ederken, üyelerinin müzikal becerisini artırmayı, okul içinde ve dışında performans sergilemesine olanak tanımaktadır.
Mesleki eğitim toplantıları organize ederek işitme sağlığı ve işitme kaybı hakkında öğrencileri ve toplumu bilinçlendirmek için sosyal etkinlikler yapmayı amaçlar.
Laboratuvarlarında protez çalışmaları yaparak, her sene sempozyum düzenleyip, birbirinden değerli ve tecrübeli hocalardan meslek üzerine eğitimler alarak, bu alanda çalışma yapan yerleri ziyaretlerde bulunarak kendi gelişimlerini sağlamaktadırlar.
İşletmenin bir alt dalı olan pazarlama, gelişen e-ticaret sektörü ve farklı ticaret yöntemlerine ilgi duyan öğrenciler tarafından kurulmuştur.
Üniversite hayatı içerisinde girişimcilik, yöneticilik ve liderlik alanına ilgi duyan öğrencilerin ortaya çıkarmış olduğu fikirleri projelere dönüştürmek için kurulmuştur.

Yalnıza Psikoloji bölümü öğrencilerine değil, psikoloji bilimine ilgi duyan bütün öğrencilere kendilerini bu alanda geliştirebilmeleri için yardımcı olmayı ve üniversite içerisinde ve dışarısında psikoloji bilimini doğru şekilde tanıtmayı ve temsil etmeyi amaçlar.

Kişisel gelişime katkı sağlayabilecek, alanında uzman kişilerden bilgi alışverişini sağlamak amacıyla söyleşiler düzenlemek.

Radyoloji Teknikerleri Kulübü mesleğinin alanında ki son teknoloji ile iş sahasını tanımayı, alanında tecrübeli sağlık çalışanları ile öğrencileri bir araya getirerek profesyonel sağlık çalışanlarının tecrübelerinin aktarılmasına katkı sağlar. Radyolojik görüntüleme alanı ile ilgili en son haberler gelişmeler ve yeniliklerden radyoloji teknikerleri öğrencilerini haberdar eder.
Hem kanser tedavisinde hem de diğer hastalıklarda kullanılan cihazların gözlemini yapmak üzere teknik geziler düzenler. Alanında uzman kişilerin davet edilerek seminer, konferans ve paneller düzenlemeyi amaçlar.
Pazarlamanın ve halkla ilişkilerin en önemli hususlarından olan reklamcılık sektörünün işleyişi, çalışma biçimi ve yeni gelişmeler üzerine merakı olan öğrenciler tarafından kurulmuştur.
Sağlık Proje Bilimleri Kulübü, düzenlediği etkinliklerde gençlerde sağlıklı yaşama ve harekete geçme bilinci oluşturulmaya çalışmaktadır. Ayrıca; öğrencilere planlı çalışma alışkanlığı kazandırarak belirli konularda projeler oluşturmak, ekip çalışmasına yatkın hale getirmeyi hedefler.

Sağlık yönetiminin önemini kamu sektörü ve özel sektör açısından irdeleyip bu konuda çalışmalar yaparak, sağlık yönetimini ulusal çapta tanıtmak ve yapılabilecek girişim faaliyetlerini düzenleme hedefiyle faaliyetlerini yürütür.

Sağlık hizmetleri alanında güncel bilgileri izler, araştırır, tartışır ve bu bilgileri eğitimler, seminerler konferanslarla paylaşır.

Beslenme ve Diyetetik bölümü ve bu alana ilgi duyan kulüp üyeleriyle birlikte sağlıklı yaşamın, beslenmenin önemini vurgulamak ve insanları bilinçlendirme adına etkinlikler düzenler.

Sadece siber güvenlik ile uğraşanların değil, bilgisayar ve interneti iyi kullanamayan, teknik anlamda az bilgi sahibi olan kişilerin de yer alabileceği bir kulüptür.
Sinema Kulübü, düzenlediği atölyeler ile film çekimleri yaparak, çeşitli yarışmalara ve festivallere katılma doğrultusunda faaliyet yürütür. Film gösterimleri yaparak, filmlerin analizlerini yapabilmek için tartışma ortamı sağlar. Bu tür etkinliklerin yanında üyeleri ile birlikte film festivallerine katılarak sosyal etkinlikler gerçekleştirmekte olan bir eğlence ve öğretici kulüp olma amacını taşır.

Misyonumuz, öncelik Beykent Üniversitesi öğrencileri ve akademik personeli olmak üzere ulaşabildiğimiz kadar çok bireyi havacılık ile tanıştırmak, havacılığın her alanı konusunda bilgilendirmek, bu anlamda festivaller, eğitimler, konferanslar, sempozyumlar düzenlemek ve ülkemizde havacılığa karşı duyulan ilginin artmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz, yenilikçi ve dinamik yapımız ile Beykent Üniversitesi çatısı altında İstanbul’un en başarılı havacılık topluluğu olmak ve havacılık tarihinde önemli bir yeri olan İstanbul'u yeniden havacılığın merkezi haline getirmek.

Beykent Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının, demokrasi, bireysel özgürlükler, insan hakları hukukun üstünlüğü, adalet ve evrensel değerler konusunda bilgilendirilmesi, bu hususlarda duyarlılığının gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. Bu kapsamda, etkinlikler düzenlenir ve fikir paylaşımı için uygun platformlar hazırlanır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün akıl ve bilime dayalı ilkeleri doğrultusunda;  toplumsal bütünlük, adalet ve özgürlüğe vurgu yapan seminer ve konferanslar düzenleyerek,  fikir üretimine katkı sağlamaktır.

Sosyal Hizmetler Kulübü, sosyal hizmet alanındaki yönetim ve bilgileri üniversite bünyesindeki öğrencilere ulaştırmayı amaçlamaktadır. Sosyal hizmet alanında konuya hakim ve akademik çalışmalar yapan kişileri seminer, panel, söyleşi tarzında etkinlikler düzenleyerek öğrencilerle buluşturacak organizasyonlar yapar. Sosyal hizmet alanıyla ilgili kariyer çalışmaları yapar, kulüp üyelerinin kişisel gelişimlerine yardımcı olmayı hedefler. 

Amacı, üniversite içi ve üniversite dışında yardıma ihtiyacı olan kişilere, kurumlara destek sağlayarak öğrenciler arasında sosyal sorumluk alanında duyarlılığın ve sosyal bilincin gelişmesine katkıda bulunmaktır.
Kulübümüzün amacı; sosyoloji bölümünde okuyan ya da bu bilime ilgi gösteren üyelerinin bu alanda kendilerini geliştirmelerine ve kariyer planı yapmalarına katkıda bulunmak, düzenlenen etkinliklere üye öğrenciler ve sivil toplum örgütleri arasında köprü kurmak. Konferans, seminer ve panel gibi kültürel etkinlikler düzenlemektir.
Geleceğin hukukçularının sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, multi disiplinler, araştırmacı bireyler olmak için çalışmalar yürütür. Hukuk alanında ve hukukun diğer disiplinlerle olan ilişkisine katılmalarını sağlar. Toplumda hukukun her alanda var olduğunu anlatarak kendilerini ve kariyerlerini geliştirmelerine destek olur.
Sürdürülebilir yaşam ilkesi ile başta doğal varlıkların korunması, bilinç kazanmalarını amacı ile kurulmuştur.
Kulübümüz Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma amaçlarının 17’sinden 12 tanesini amaç edinerek; 12 dalda etkinlikler ve faaliyetler yürütmektedir. Kulübün amacı; sürdürülebilir kalkınma konusunda toplum bilincinin oluşturarak farkındalık sağlamak, Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri doğrultusunda hem ulusal hem de uluslararası kurum ve kuruluşlarla ortak eğitim faaliyetleri düzenlemek, yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin ilgili kulüpleri ile iletişim kurarak işbirliği yapmak, üniversitede ilgili projeler ve etkinlikler gerçekleştirmektir.

Üniversite öğrencilerinin tarih alanındaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak sosyal ve kültürel faaliyetler için bir çatı oluşturması amacıyla faaliyetlerini yürütür.

Her yaştan insana tarih bilinci kazandırılması, insanların tarihin ve değerlerinin korunması için beraber bilinçlenmesine olanak sağlar.

Teknoloji Kulübü, yeni ve eski dönem teknoloji çağı da ele alınarak sistemsel faaliyetlerimizi gerek eğitici rasyonel eğitimlerle gerek uygulamalı organizasyonlarla proaktif kullanma becerileri geliştirerek yetkinlik kazanmayı hedeflemektedir.
Tekstil Teknolojisi okuyan öğrencilerin akademik hayatları dışında, özel sektör ile buluşmalarını sağlamak ve kariyerlerini geliştirebilmek adına kurulmuştur.
Hem teoride hem pratikte, uygulamalar eşliğinde modayı öğrencilere sevdirmek temel amaçtır. Eğlenerek öğrenmeyi, sanata yeni boyutlar kazandırmayı hedefleyen yeni modacılar yetişmek hedefi taşır.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin diğer diğer üniversitelerdeki tıp fakültesi öğrencileriyle iletişim, iş birliği ve bilgi alışverişini sağlamaktır. Çeşitli sempozyumlar ve öğrenci buluşmaları gerçekleştirerek küresel sağlık alanında geniş bir bakış açısı kazandırmak, TurkMSIC temsilciliğinin sağladığı programlara katılarak network ağını geliştirmektir.
Farklı bölümlerden tiyatro konusuna ilgili öğrencilerin ders dışı zamanlarında bir eğitmen eşliğinde planlayacakları tiyatro oyunlarının gösterilerini hazırlayarak, bunları üniversite içinde ya da çeşitli festivallerde sergilemektir.
Yeni gelişen dünya ekonomisi ve teknolojisinde turizmin dinamiklerine ilgi duyan öğrenciler tarafından kurulmuştur.
Türk Dünyası Kültür Kulübü: Kulübün amacı, hedef kitlenin özellikle Türk Dünyası ile ilgili bilimsel, kültürel, sanatsal ve edebi alanlarda faaliyetler düzenleyerek bireysel gelişim ve toplumsal etkileşimlerini sağlamak, bu kitleyi sosyal sorumluluk projeleriyle aynı ideler etrafında toplayarak ortak karar alma kabiliyetlerini pekiştirmek, Türkiyeli öğrenciler ile diğer Türk devlet ve topluluklarından gelen öğrenciler arasında iletişim kurmaktır.

Hukuk Fakültemiz bünyesinde kurulan kulübümüz, uluslararası hukuku ilgilendiren her konuda oluşturduğu komisyonları aracılığıyla faaliyetlerini yürütür. Bu kapsamda, çalışma yapılan alanlardan akademisyen ve hukukçularla ortak etkinlikler düzenlenir. Söz konusu etkinlik ve buluşmalarla, öğrencilerin hukuk formasyonunu geliştirmesi hedeflenir.

Dünyada devletler olduğu sürece asla önemini kaybetmeyecek alanlardan olan Uluslararası ilişkiler ve Diplomasi alanında Beykent Üniversitesi öğrencilerine bu alandaki bilgi ve birikimlerini arttırabilmeleri için gerekli ortamı oluşturmak amacıyla kurulan Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Kulübü,

a) Beykent Üniversitesi öğrencilerinin ve daha geniş anlamda kulübümüzle çalışan herkesin bireysel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı

b) Beykent Üniversitesi’ndeki öğrencilerin çağdaş ve çok yönlü bireyler olarak yetiştirilmesinde öğrenciler olarak etkin rol oynamayı

c) Ekip ruhu oluşturmak ve ekip çalışması disiplinini geliştirmeyi amaçlar.

Lojistik ve Ticaret alanıyla ilgilenen tüm öğrenciler için sektöründe başarılı olmuş ve yenilikçi kişilerin tecrübelerinden ve fikirlerinden faydalanarak öğrencilerin bakış açılarını genişletmeyi hedeflemekteyiz. Çeşitli seminerler, konferanslar, teknik geziler gibi etkinliklerle öğrencilerimizin kafalarındaki soru işaretlerini azaltmak, yol haritalarını çizerken aynı zamanda çeşitli sosyal aktiviteler ile bu yolu eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimizin okulda aldığı eğitimin yanında, iş dünyası, finans, ekonomi ve işletme alanlarında gezi ve konferanslarla söz konusu eğitim sürecini desteklemek ve geliştirmektir.

Beşiktaş Spor Kulübüne veya spor hayatına gönlünü adamış öğrencilerin bir çatı altında bulunmalarını hedefler. Sene içerisinde söyleşiler ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek olmak etkinlikleri içerisinde yer alır. UNIBJK Kulübü, Beşiktaş Spor Kulübü için çalışan gençlerin daha üniversite sıralarından itibaren tanışarak, kongre üyesi ve yönetici olmasına giden yolda pek çok avantaj sağlamaktadır.

UNİ FB Kulübü olarak; Fenerbahçe camiasının sportif faaliyetlerini üniversite içerisinde anlatmak sosyal sorumluluk projeleri düzenlemek ve yerleşkelerde camia taraftarının talep ve isteklerine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kulübümüzün amacı; 136 üniversitede faaliyet gösteren diğer tüm Ua UNI toplulukları gibi, üniversitemiz bünyesindeki Galatasaray taraftarlarını tek çatı altında toplayarak, branş ayırt etmeksizin Galatasaray Spor Kulübüne destek vermektir. Bu kapsamda, Ultraslan UNI çatısı altında tribünde Galatasaray’ı desteklemek, pankart boyamak, koreografi hazırlamak ve sosyal sorumluluk projelerine katılmak gibi faaliyetler yürütülür.
Kulübümüz, çeşitli projeler geliştirerek ve faaliyetler düzenleyerek, çeviri öğrencilerinin çok yönlü düşünebilme, araştırma, analiz ve sentez güçlerini geliştirilmesini, çeviri bilim dünyasına uygulamalarla katkıda bulunulmasını, bu alanın tanıtımının yapılmasını ve akademisyenleri, çevirmenleri ve çeviri işletmelerini bir araya getirerek öğrencilerin çeviri dünyasına yaklaştırılmasını hedeflemektedir.
Mühendislik - Mimarlık Fakültesi bünyesinde Yazılım Mühendisliği Kulübü adıyla kurulmuş olup ve kurulduğu tarihten bu yana fakültemiz içinde faal bir kulüp olarak sorumluluklarını yerine getirmektedir. Yazılım Kulübü, bilim, teknoloji ve yazılım dünyasındaki son gelişmeleri yakından takip ederek, her dönem bu alanlarda çeşitli etkinlikler düzenlemeyi hedeflemektedir.

Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü olarak amacımız, okulumuzun yönetim bilişim sistemleri bölümü öğrencilerinin okul ve bölüm ayrıcalıklarını tanımalarına yardımcı olup, ileriye dönük kariyer hayatlarında kendilerine donanım sağlayacak eğitimler, konferanslar ve etkinlikler düzenleyerek sektöre tam donanımlı bireyler kazandırmaktır.

Formu Doldur