Meslek Yüksekokulu Aday

İşletme Yönetimi

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeHadımköy Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

İşletme Yönetimi

İşletme Yönetimi Programı, iş sürecinde işletme yönetimine destek verebilecek, işletmelerin ihtiyaç duydukları yeterli donanıma sahip yetkinlikte, ara kademe yöneticilik konusunda sorumluluk üstlenen, yönetsel fonksiyonların nasıl yürütüldüğünü kavramış nitelikli mezunlar yetiştirir.

İşletme Yönetimi Programında öğrencilerin; kaynakları, varlıkları, zamanı, işlemi ve iş gücünü yönetmek konusunda bir iş yerine bağlı olarak yönetime katkı vermek suretiyle rol üstlenen veya kendi iş yerinde yönetim fonksiyonlarını icra edebilen işletmeciler olması hedeflenir.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200750867 İşletme Yönetimi Burslu TYT 3 260,94998
200750876 İşletme Yönetimi %50 İndirimli TYT 12 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x