Meslek Yüksekokulu Aday

Tekstil Teknolojisi

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeHadımköy Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Tekstil Teknolojisi

Tekstil Teknolojisi Programı; tekstil üretimin tüm aşamalarını ayrıntılı bir biçimde işleyerek öğrencilerine bu aşamalara ait temel bilgi ve becerilere sahip olacak şekilde uzmanlık kazandırarak, elyaf, iplik, dokuma, örme, terbiye ve konfeksiyon teknolojisi bilgi ve becerilerine sahip, tekstil makinelerini kullanabilen meslek elemanları yetiştirir.

İlk kez 2004 yılında öğrenci kabul eden programımız, saygın akademik kadrosu, konfeksiyon, dokuma ve örme atölyeleri sayesinde uygulama odaklı eğitimi ile piyasa beklentilerine cevap verebilecek düzeyde nitelikli ara eleman yetiştirmeye devam etmektedir.

Programdan mezun olmak için 30 iş günü staj yapmak zorunludur. Öğrenciler staj sürecinde sektörü yakından tanıyıp, edindikleri teorik bilgileri uygulamaktadırlar.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır. 

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
 

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210301039 Tekstil Teknolojisi Burslu TYT 5 1 0 - -
210301046 Tekstil Teknolojisi %50 İndirimli TYT 34 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur