Meslek Yüksekokulu Aday

İnşaat Teknolojisi (İÖ)

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeHadımköy Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

İnşaat Teknolojisi (2. Öğretim)

İnşaat Teknolojisi Programı; modern yaşamın gerekleri olan yapıların tasarımı, yapımı, bakımı ve onarımı ile ilgilenebilen ve bilim ve teknolojiyi takip eden İnşaat Teknikerleri yetiştirir. İnşaat teknikerleri, bina ve diğer tüm yapı projelerinin yapımında inşaat yöneticisine, mühendisine ve mimara teknik destek sağlar. Malzeme maliyetlerini analizi, yapı ekipmanlarının yönetimi ve imalat kalitesini kontrol etme gibi konularda görev alan inşaat teknikerleri proje türlerine bağlı olarak yapı planlarının oluşturulmasında, saha denetlemelerinde, iş gücü ve ekipman esaslı süreç yönetimlerinde de önemli roller üstlenir.

İlk kez 2012 yılında öğrenci kabul eden İnşaat Teknolojisi programımız sürdürülebilir eğitim programı, saygın akademik kadrosu, modern cihazlarla donatılmış beton atölyesi ve bilgisayar destekli tasarım laboratuvarları ile uygulamalı eğitim odaklı piyasa beklentilerine cevap verebilecek düzeyde ara eleman yetiştirmeye devam etmektedir.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

2. Öğretim dersleri saat 16.00’da başlayıp 22.00’a kadar devam etmektedir. Bazı dersler için başlangıç saatleri değişiklik gösterebilir.

İnşaat Teknolojisi Programının birinci öğretim seçeneği de bulunmaktadır. İnşaat Teknolojisi (1. Öğretim) Programı için tıklayınız.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
 

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210300647 İnşaat Teknolojisi (İÖ) Burslu TYT 0 1 1 - -
210300654 İnşaat Teknolojisi (İÖ) %50 İndirimli TYT 18 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur