Tıp Fakültesi Aday

Tıp Fakültesi

  • Eğitim Süresi6 Yıl
  • YerleşkeBeylikdüzü Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Tıp Fakültesi

Tıp Fakültemizin amacı; bilimsel çalışmaları yakından takip eden, yeniliğe ve teknolojik gelişmelere açık, kendi araştırmalarını yapabilen, dünya bilimine katkıda bulunan, lider karakterli, etik ve ahlaki değerlere sahip hekimler yetiştirmektir.

Tıp Bölümü, bilimin rehberliğinde “her an düşünen, her an üreten” eğitim felsefesiyle öğrencilerini tıp alanında son teknolojik gelişmeleri kullanan modern bir eğitim ve öğretim programıyla geleceğe hazırlar.

Bu bölümde öğrenciler yalnızca tıp bilimini öğrenmekle kalmayıp, 1. sınıftan itibaren, tıp hukuku, kurumsal iletişim, etkileyici konuşma sanatı, bir müzik aleti çalacak şekilde müzik dersleri de alırlar. 

Öğrenciler, 1. 2. ve 3. sınıfta entegre eğitim sistemini, 4. ve 5. sınıfta ise klinik eğitim ve teorik dersleri takip eder. 6. sınıfta intern eğitimi ile hekimlik mesleğine adım atar.

Ayrıca öğrencilerimiz, 4. sınıftan itibaren yurtdışında çağın en ileri tıp fakültesi hastanelerinde yapacakları ziyaretler ve misafir edecekleri tıp öğrencileri ile değişik kültürleri tanımak yanında farklı tedavi yaklaşım ve hastane çalışma sistemlerini öğrenecekler, ayrıca uzun yıllar sürecek olan uluslararası bir ağa sahip olacaktır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
 

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210302061 Tıp Fakültesi Burslu SAY 8 1 0 - -
210302068 Tıp Fakültesi %50 İndirimli SAY 51 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur