Sağlık Bilimleri Fakültesi - Aday

Çocuk Gelişimi

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeBeylikdüzü Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi bölümümüz; 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış, yaşam boyu öğrenmeye karşı ilgili, toplumsal hizmet duyarlılığı yüksek, araştırmacı, üretken, bilimsel etiğe önem veren, eleştirel düşünebilen çocuk gelişimciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimize bu çerçevede; çocuklara ve ailelerine gereken sevgi, saygı, hoşgörü, ilgi ve değeri gösterebilen, çoklu zekâ temelli öğrenmeyi temele alarak çocukların yaparak-yaşayarak öğrenmelerini sağlayıcı eğitim-öğretim ortamını düzenleyebilen, genelde 0-18 yaşlar, özelde ise 0-6 yaşlar arasındaki normal gelişim gösteren ve özel gereksinimi olan çocukların gelişim alanlarını destekleyici, teorik ve uygulamalı eğitim programı ile bu alanda çocuğa, aileye, eğitimciye ve topluma hizmet sunan, çocukların alışkanlık ve gereksinimleri konusunda gerekli materyalleri hazırlayabilen ve bu gereksinimleri karşılamaya yönelik bilgi kazanmış ve karşılaşabilecek sorunlara karşı önlemler alabilen nitelikli “Çocuk Gelişimciler” olmaları için gerekli eğitim öğretim verilmektedir.

Çocuk Gelişimi bölümünün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak, okuma imkânı bulunmaktadır. 

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210302005 Çocuk Gelişimi Burslu EA 6 1 0 - -
210302012 Çocuk Gelişimi %50 İndirimli EA 43 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur