Topluma Hizmet | COVID-19
Covid-19

Topluma Hizmet

Üniversitemizin, COVID-19 sürecindeki topluma hizmet çalışmaları aşağıda sıralanmıştır:

  • Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nebahat BULUT, hastanelerin yükünü hafifletmek için sosyal medyada “Sanal Hastane: Raporumun anlamı ne?” projesi başlatıp vatandaşlara yardımcı oldu. Detaylar için tıklayınız.
  • Öğretim üyelerimiz, COVID-19 sürecinde kamuyu bilgilendirmek amacıyla, yazılı, online ve görsel medyada vatandaşları bilgilendiren açıklamalar yapmıştır. Haber olarak medyada paylaşılan bu açıklamalardan 9 Mart - 1 Haziran 2020 tarihleri arasında;

       a) Dijital medyada 769

       b) Yazılı medyada 885

       c) Görsel medyada 27 adet haber yayınlanmıştır.

       Yayınların bir kısmını görüntülemek için için tıklayınız. Açıklamalar 09.12.2020 tarihinden itibaren düzenli olarak devam etmektedir.

  • SKS Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten uzman psikologlarımız, COVID-19 virüsü salgını sebebiyle psikolojik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz için Online Psikolojik Danışma Hizmeti sağlamaktadır. Bu bağlamda bilgi almak ve başvuruda bulunmak için uzman psikologlarımızın kurum maillerinden randevu alınabilmektedir. Böylece danışan ve danışılan gizliliğine riayet edilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  • SKS Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten uzman Psikologlarımız, COVID-19 virüsü salgını sebebiyle psikolojik desteğe ihtiyaç duyan ülkemizdeki tüm sağlık çalışanlarına online psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamak için çalışmalar yürütmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  • SKS Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten uzman psikologlarımız, COVID – 19 pandemisi hakkında bilgilendirme videoları üniversitemizin web sitesinde ve dijital kanallarında yayınlamışlardır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Öğrenci Dekanlığı tarafından uzman psikologların katılımıyla, üniversitemizden kamuya açık şekilde online seminerler düzenlendi. Seminerlere ilişkin detaylar için tıklayınız.
  • Tüm akademik personelimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizin, COVID-19 pandemi sürecinde yükseköğretime ilişkin detaylara vakıf olabilmesi adına, https://covid19.yok.gov.tr/ ve https://covid19.saglik.gov.tr/ web siteleri üzerinden bilgi aktarımı yapılmıştır.