Kayıt & Kabul Aday

Özel Yetenek

Özel Yetenek Sınavı ile Öğrenci Kabulü

2019 TYT'de 150 puan ve üzeri alarak üniversitemizin düzenlediği Özel Yetenek Sınavlarında, oluşturulan komisyon tarafından başarılı olan adaylar kesin kayıt yaptırdıkları takdirde üniversitemiz öğrencisi olurlar.

ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINAN BÖLÜMLER
BÖLÜMLEREĞİTİM DİLİHAZIRLIK EĞİTİMİ
Grafik Tasarım (Tam Burslu)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
Grafik Tasarım (%50 İndirimli)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
Tekstil ve Moda Tasarımı (Tam Burslu)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
Tekstil ve Moda Tasarımı (%50 İndirimli)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
Oyunculuk (Tam Burslu)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
Oyunculuk (%50 İndirimli)TÜRKÇEİSTEĞE BAĞLI
 
ÜCRET HESAPLAMA ARACI İÇİN TIKLAYINIZ

 

SINAV TARİHLERİ

Grafik Tasarım Bölümü:

Deneyimli bir öğretim elemanı denetiminde 1,5 - 2 saat süreli, adayın çizim yeteneğini ölçmeye yönelik bir sınavdır. Sınavlar, hafta içi her gün 10.00 - 16.00 ve cumartesi günleri 10.00 - 15.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü:

Deneyimli bir öğretim elemanı denetiminde 1,5 - 2 saat süreli, adayın çizim yeteneğini ölçmeye yönelik bir sınavdır. Sınavlar, hafta içi her gün 10.00 - 16.00 ve cumartesi günleri 10.00 - 15.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Oyunculuk Bölümü:

Aday öğrencilerin iki farklı türde seçtikleri (komedi - dram) sahne ve bir şiir ile, deneyimli oyuncu akademisyenlerin, aday öğrencilerin sahne üzerindeki performansını ölçtükleri sınavdır. Sınavlar her çarşamba, perşembe ve cuma günleri 10.00 - 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.  

 

Özel Yetenek Sınavı ile Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1) Lise diploması veya diploma hazırlanmamış ise, resmi onaylı ve yeni tarihli mezuniyet belgesi
2) ÖSYS Sonuç belgesinin internet çıktısı.
3) Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi
4) Askerlik çağındaki öğrenci adaylarından; ilgili askerlik şubesinden alacakları tecilli olduklarını gösterir belge veya askerlik görevini yapmış olanlardan durumlarını belirten belge. (Bu belge 1997 yılı ve sonrası doğumlulardan istenmez)
5) İntibak ve muafiyet için varsa daha önce bir yükseköğretim kurumundan alınan ve başarılan dersleri belirten transkript ve ders içeriği (Bu belgeyi kayıt sırasında teslim etmeyen öğrencilerin muafiyet işlemi yapılamayacaktır.)

Alternatif Bölümler

x