Kayıt & Kabul Aday

Burs Olanakları

Burs Olanakları

 

ÖSYM Burslarının Devamı

2019-2020 Eğitim - Öğretim Yılında Üniversitemizde üniversiteye giriş kontenjan ve yetenek bursu, başarı durumuna bakılmaksızın, zorunlu hazırlık sınıfı hariç, lisans  programlarında 4+1 yıl, ön lisans programlarında 2+1 yıl devam eder.

AYT’de Alanında Başarılı Olan, Sıralamaya Giren Öğrencilere Yönelik Burslar
2019 - AYT Puan Sıralamasında, yerleşeceği bölümün puan türünde Türkiye genelinde [Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (Rusça) ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri dışında] ilk 1.000’e giren, burslu veya ücretli lisans bölümlerini tercih eden, üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere, her yıl 9 ay süreyle 2.000 TL nakit burs, ücretli programları tercih edip ilk 1.000’e girenlere ayrıca %100 indirim uygulanacaktır.

Akademik Başarı Bursları
Üniversitemiz Öğrenci Burs, İndirim ve Destek Yönergesi uyarınca bölüm/program sınıf birincilerine, bir sonraki eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere ve 1 yıl süre ile %50 oranında indirim verilmektedir.

Sporcu Bursu
Üniversitemiz bünyesindeki sanat ve spor dallarında (son 3 yıl içinde milli olan sporculara) başarı gösteren öğrencilere, %50 - %100 oranında Beykent Üniversitesi Öğrenci Burs, İndirim ve Destek Yönergesi doğrultusunda 1 yıl için indirim yapılmaktadır.

Kardeş İndirimi
Aynı eğitim-öğretim yılında eğitim gören kardeşlerin her birine %10 kardeş indirimi yapılmaktadır.

Uluslararası Bakalorya Diplomasına Sahip Olan Öğrencilere Yönelik Burslar  
Uluslararası Bakalorya Diplomasına sahip olup, üniversitemizi tercih eden ve kesin kayıt yaptıran öğrencilere Bakalorya derecesine göre;

  • 40 ve üstü olanlara %50,
  • 35-39 arası olanlara %35,
  • 30-34 arası olanlara %30,
  • 24-29 arası olanlara %10,
  • 23 ve aşağısı olanlara %5 oranında eğitim-öğretim ücretinde indirim yapılmaktadır.

Beykent Eğitim Kurumları Mezunlarına Yönelik Burslar
Beykent Eğitim Kurumlarından mezun olarak üniversitemizde eğitim-öğretim gören öğrencilerden, üniversitemiz öncesi Beykent Kolejlerinde;

  • 3 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %10,
  • 6 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %20,
  • 8 tam yıl okuyup Beykent Lisesinden mezun olanlara %25 oranında eğitim-öğretim ücreti üzerinden indirim yapılmaktadır.

Sanat ve Kültür Bursu

Bu burs, Üniversitemiz öğrencisi olup Üniversitemiz bünyesindeki tüm sanat dallarından birinde uluslararası düzeyde ilk üç dereceye girerek başarı sağlayan öğrencilere verilmektedir.

Sanat ve Kültür Bursu yıllık olarak verilir. İlgili şartları sağlayan öğrencilere, öğrenim ücretinden %25 - %50 indirim yapılarak uygulanır. Konservatuvar mezunlarına tüm indirimlere ek olarak öğrenim ücreti üzerinden %10 indirim yapılmaktadır.

Ücret Hesaplama Aracı için tıklayınız.
Ücretler ve Ödeme Koşulları için tıklayınız.
x