Mühendislik - Mimarlık Fakültesi - Aday

Biyomedikal Mühendisliği

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği Bölümünün amacı; tanı ve iyileştirme amaçlı strateji, cihaz ve çözümler üretecek, evrensel boyutta bilgi üreten ve ürettiklerini paylaşabilen,  ürünlerin geliştirilmesi konularında uzmanlaşmış ve yenilikçi düşünme yetenekleri gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

Biyomedikal Mühendisliği Bölümünde, öğrencilere matematiksel derslerin yanı sıra, temel biyoloji ve tıp dersleri de verilerek öğrencilerin başarılı olabilmesi için gerekli alt yapı sunulur.

4 yıllık eğitim verilen bölümün eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200711715 Biyomedikal Mühendisliği Burslu SAY 1 276,24023
200790498 Biyomedikal Mühendisliği %50 İndirimli SAY 14 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x