İletişim Fakültesi Aday

Yeni Medya (İngilizce)

  • Eğitim Süresi1+4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Yabancı Dil Hazırlık YerleşkesiOrtaköy Binası

Yeni Medya (İngilizce)


Yeni Medya Bölümü, etkili iletişim becerilerini kullanabilen, modern iletişim çağının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, yeni medya bilgisi konusunda donanımlı ve yaratıcı medya uzmanları yetiştirir.

İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümünde okuyan öğrencilerimize, yeni iletişim araçları (dijital medya-uygulamalar vb) ile ilgili dersler verilmektedir.

Yeni Medya mezunları, online gazetecilik, dijital yayıncılık, e-devlet uygulamaları, sosyal paylaşım ağları (youtube, facebook, twitter, blog, vb.) gibi alanlarda aldıkları kuramsal ve uygulamalı dersler sayesinde iletişimin çok disiplinli yapısı hakkında bilgi ve bilinç sahibi olur, kültürel ve toplumsal yaşamı eleştirel bir gözle değerlendirebilir.

4 yıllık eğitim verilen bölüm için İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunludur. Bölümü kazanan öğrenciler, Düzey Belirleme ve Yeterlilik Sınavında başarılı olmaları halinde İngilizce Hazırlık Sınıfını atlayarak birinci sınıftan öğrenimlerine başlayabilirler.

 Yeni Medya Bölümünün Türkçe eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Yeni Medya (Türkçe) için tıklayınız.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.
 

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2023 Kontenjanı Şehit yakınları kontenjanı Depremzede yakınları kontenjanı 2022 En Küçük Puan 2022 Başarı Sırası
210301725 Yeni Medya (İngilizce) Burslu SÖZ 10 2 0 - -
210301732 Yeni Medya (İngilizce) %50 İndirimli SÖZ 73 0 0 - -

Alternatif Bölümler

Formu Doldur