İletişim Fakültesi Aday

Yeni Medya

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Yeni Medya

Yeni Medya Bölümü, etkili iletişim becerilerini kullanabilen, modern iletişim çağının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, yeni medya bilgisi konusunda donanımlı ve yaratıcı medya uzmanları yetiştirir.

İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümünde okuyan öğrencilerimize, yeni iletişim araçları (dijital medya-uygulamalar vb) ile ilgili dersler verilmektedir.

Yeni Medya Mezunları, online gazetecilik, dijital yayıncılık, e-devlet uygulamaları, sosyal paylaşım ağları (youtube, facebook, twitter, blog, vb.) gibi alanlarda aldıkları kuramsal ve uygulamalı dersler sayesinde iletişimin çok disiplinli yapısı hakkında bilgi ve bilinç sahibi olur, kültürel ve toplumsal yaşamı eleştirel bir gözle değerlendirebilir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Yeni Medya Bölümünün İngilizce eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Yeni Medya (İngilizce) için tıklayınız.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200711284 Yeni Medya Burslu SÖZ -
200790363 Yeni Medya %25 İndirimli SÖZ 24 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x