İletişim Fakültesi Aday

Medya ve İletişim

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Medya ve İletişim

Medya ve İletişim Bölümünün amacı; etkili iletişim becerilerini kullanabilen, modern iletişim çağının ihtiyaçlarını karşılayabilecek, araştırma ve planlama yapabilen, yeni bilgiler öğrenmeye açık, sorgulayıcı ve etkin iletişim diline sahip öğrenciler yetiştirmektir.

İletişim Fakültesi  “Medya ve İletişim” bölümünde okuyan öğrencilere teorik bilginin yanı sıra, uygulamalı dersler verilmektedir. Tek bir alana yönelmeden, ağırlıklı olarak, çok yönlü bilgiler ile öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda hedef belirlemelerini desteklemektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200711636 Medya ve İletişim Burslu SÖZ -
200711645 Medya ve İletişim %50 İndirimli SÖZ 5 233,04643

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x