İletişim Fakültesi Aday

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün amacı; etkili iletişim becerilerini kullanabilen, yaratıcılık yönü güçlü, araştırma ve planlama yapabilen, yeni iletişim teknolojilerine hakim, etkin iletişim diline sahip ve eleştirel düşünebilen öğrenciler yetiştirmektir.

İletişim Fakültesi “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” bölümümüzde okuyan öğrencilerimize güçlü kuramsal temellerin yanı sıra, olarak uygulamalı dersler verilmektedir. Bu uygulamalı dersler,  öğrencilerimizi gelecekte yer alacakları projelere hazırlamaktadır.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200710868 Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Burslu SÖZ -
200710877 Halkla İlişkiler ve Reklamcılık %50 İndirimli SÖZ 3 248,40936

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x