Güzel Sanatlar Fakültesi Aday

Tekstil ve Moda Tasarımı

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Tekstil ve Moda Tasarımı

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünün amacı, estetik yaratıcılığı güçlü, sanatsal çalışmalar yapabilen, bilgisayar programlarına hakim, yenilikçi fikirlere sahip, alanında teknik yeterliliği bulunan, özgün tasarımlar üretebilen tasarımcılar yetiştirmektir.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde okuyan öğrencilere, temel sanat eğitiminin yanında, tekstil ve moda tasarımı alanında profesyonelleşmeye katkı sağlayacak olan uygulamalı çalışma yapabilecekleri dersler de verilmektedir.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümüne, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl eğitim dili ise, Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200790203 Tekstil ve Moda Tasarımı Burslu -
200790196 Tekstil ve Moda Tasarımı %50 İndirimli -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x