Güzel Sanatlar Fakültesi Aday

Oyunculuk

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Oyunculuk Bölümü

Oyunculuk Bölümünün amacı, donanımlı, yaratıcı, coşkulu, disiplinli, yeteneklerini geliştirmeye açık ve çok yönlü oyuncular yetiştirmektir.

Oyunculuk lisans programında öğrencilere mesleğin etik kuralları ve çağdaş yöntemler çerçevesinde entelektüel bir birikim ve fiziksel donanım kazandırılır. Öğrenciler bu programda klasikten moderne çeşitli oyunculuk teknikleri öğrenmektedirler.

Eğitim, gerek yurt dışından gerek yurt içinden deneyimli sanatçılarla yapılan atölye çalışmaları, konferanslar ve seminerlerle desteklenmektedir.

Oyunculuk Bölümü, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl eğitim dili ise, Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200790151 Oyunculuk Burslu -
200790036 Oyunculuk %50 İndirimli -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x