Güzel Sanatlar Fakültesi Aday

Grafik Tasarımı

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Grafik Tasarımı

Grafik Tasarımı Bölümünün amacı, grafik alanında temel teknikleri kavramış, yenilikçi, yeni projeler üretebilecek, araştırmacı, girişim gücü yüksek, yaratıcı tasarımlar sunabilecek, estetik duyarlılık sahibi ve görsel algı gücünü geliştirmiş tasarımcılar yetiştirmektir.

Grafik Tasarımı Bölümünde okuyan öğrencilerimiz, görsel iletişime dayalı derslerin yanı sıra; tasarım tarihi, estetik, sanat felsefesi gibi derslerin de yer aldığı çok yönlü bir eğitim programına tabi tutulur.

Grafik Tasarımı Bölümü, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl eğitim dili ise, Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır. 
Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200790449 Grafik Tasarımı Burslu -
200790450 Grafik Tasarımı %50 İndirimli -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x