Avrupa Şampiyonu Beykent Aday

Avrupa Şampiyonu Beykent

Avrupa Şampiyonu Beykent

‘İster Spor Yaparsın İster Robot’ mottosuyla, öğrencilerine her branşta zirveyi vaat eden Beykent Üniversitesi, kupa kazanmayı alışkanlık haline getiriyor…

Voleybolda Avrupa Şampiyonuyuz!

Üniversitemiz son olarak, 2018 Türkiye Üniversiteler Arası Voleybol Ligi Şampiyonu unvanıyla katıldığı Avrupa Üniversiteler Arası Voleybol Şampiyonasında kupaya uzandı.

Portekiz’de düzenlenen turnuvada karşılaştığı tüm rakiplerini mağlup ederek namağlup şampiyonluğa ulaşan Beykent Üniversitesi Voleybol Takımı; eğitimde, bilimde, teknolojide ve sanatta olduğu kadar sporda da ne kadar iddialı bir kurum olduğumuzun ispatıdır.

Avrupa Şampiyonu Erkek Voleybol Takımımız, bu yıl da başarısını tekrar etmek için ülkemizi temsilen, Polonya'da düzenlenen 2019 Avrupa Üniversiteler Arası Voleybol Turnuvasına katılmaktadır.

Beykent'te bu yıl da hedef; yine, yeniden şampiyon olmaktır!

 

Basketbolda Avrupa İkinciliği!

Öğrencilerimiz, 2018 Avrupa Üniversiteler Arası Basketbol Şampiyonasında ikinci olarak, ülkemize gümüş madalyayla dönme başarısını gösterdi.

Geçtiğimiz yıl Portekiz'in Coimbra kentinde düzenlenen şampiyonadan gümüş madalyayla dönen öğrencilerimizin bu yıl ki hedefi ise, altın madalya... 

Bu yıl Polonya'da gerçekleştirilecek olan 2019 Avrupa Üniversiteler Arası Basketbol Şampiyonasının favorilerinden biri olarak öne çıkan Beykent Üniversitesi Basketbol Takımımıza şimdiden başarılar dileriz.

 

Her Branşta Başarı!

Sporun her branşında iddialı olan Üniversitemizin son dönemdeki başarılarından bazıları:

  • Erkek Basketbol Takımıyla Avrupa Üniversiteler Arası Basketbol Şampiyonasında 2. oldu.
  • İstanbul Üniversiteler Arası Espor Turnuvasında Şampiyon oldu.
  • Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenlediği Beach Voley'de Türkiye Şampiyonu oldu.
  • Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Karate Şampiyonasında, öğrencimiz Türkiye 3.'sü oldu.
  • Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Badminton Şampiyonasında Türkiye 3.'sü oldu.
  • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koçfest tarafından düzenlenen Kayak Şampiyonasında Kış Oyunları Kayak Alp Disiplini kategorisinde öğrencimiz 3. oldu.
  • Satranç Şampiyonasında öğrencimiz Bireysel Kategoride Türkiye Şampiyonu oldu.
x