Çift Anadal

Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinasyon Birimi

Üniversiteli olmanın erdemi ve farkındalığı ile çevremize ve toplumumuza duyarlı sosyal sorumluluk projeleri üretilmesini destekliyoruz.

Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinasyon Birimi, üniversitemiz öğrencileri ile toplumsal sorunlara fayda sağlayacak projeler geliştirmek ve bunları sürdürülebilir bir sistem çerçevesinde uygulamak amacıyla hizmet vermektedir. Başta öğrencilerimiz olmak üzere Beykent çatısı altında yer alan tüm bireylerin, bireysel inisiyatiflerinin yanı sıra oluşturacağımız takım çalışmalarıyla, yaşadıkları topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri amaçlanmaktadır. 

Sosyal Sorumluluk Koordinasyon Birimi üstlendiği faaliyetler ile, bilime katkı sağlamanın yanı sıra ülkemizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan zenginleştirmeyi ve sürdürülebilir dünyaya hizmet etmeyi kendine misyon edinmiştir. Sorun tespit ve çözümlerini projelendirirken, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında yürütülen sosyal sorumluluk projelerini de değerlendirip gerektiği zaman bir bütün olarak hareket etmek amacı ile çalışmalarını sürdürmeyi hedeflemektedir. Geliştirilen projeler ile öğrencilerin sosyal aktifliğine fayda sağlarken, onların liderlik, takım çalışması, toplumsal duyarlılık, girişimcilik gibi konularda farkındalığı gelişmiş bireyler olarak iş hayatına avantajlı bir şekilde başlamalarına da katkı sağlanmaktadır. 

Proje fikirleriniz için ve projelerimizde gönüllü olmak için odek@beykent.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.