Çift Anadal

Dekan Mesajı

Donanımlı, yetkin ve başarılı bir dünya insanı olmak için akademik gelişimin yanında kişisel, kültürel ve sosyal gelişim de son derece önemlidir. Öğrencilerimizin, günümüz iş dünyasında ve kişisel yaşamlarında başarılı ve mutlu olmaları için gereken donanımı sağlayacak üniversite deneyimi, akademik zenginlikler ile birlikte öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleri, kişisel gelişim imkanları gibi birçok unsuru da barındırmalıdır.

Bu farkındalıkla Öğrenci Dekanlığımız çatısı altında kurulan birimlerimizle öğrencilerimize verimli, aktif ve kaliteli bir üniversite yaşamı sunmayı hedeflemekteyiz. Dekanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Kişisel Gelişim ve Kariyer Merkezimizle öğrencilerimizin profesyonel ve kişisel gelişimini üniversiteye adım attıkları ilk andan başlayarak desteklemeyi, kariyer koçluğu ve rehberliği ile başarılı bir kariyer için yollarını aydınlatmayı ve iş hayatına hazırlanmaları için gereken donanımı sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla staj imkanları, kişisel gelişim eğitimleri, seminerler, mezun buluşmaları, mentorluk programı, sektör buluşmaları ve kariyer günleri gibi projelerimizle öğrencilerimizin yanındayız.

Çözüm Merkezimiz ile öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunlarda rehberlik alabilecekleri doğru kişilerce, doğru bilgilendirme ve yönlendirme ile en kısa sürede ve en etkin şekilde çözüme ulaşabilecekleri süreçleri sunmayı hedefliyoruz. 

Öğrenci Kulüpleri ve Etkinlikleri Destek Birimimiz öğrencilerimizin yerleşke yaşamını renklendirecek, sosyal, kültürel etkinlikler ve projeler ile aktif bir kampüs hayatı ve unutulmaz bir üniversite deneyimi yaşamalarını destekliyoruz. Üniversiteli olmanın erdemi ve farkındalığı ile çevresine ve topluma duyarlı sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri geliştiren öğrencilerimizle, hem öğrencilerimize hem de ülkemizin geleceğine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Uluslararasılaşma hedefimize paralel olarak, uluslararası öğrencilerimizin sorun ve talepleri ile de yakından ilgileniyor onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için projeler üretiyoruz.

Mezun birimimizin yaptığı faaliyetlerle mezunlarımızla bağlarımızı güçlendirmeyi ve mezunlarımızla birlikte büyüyen bir üniversite olmayı amaçlıyoruz.

Güçlü akademik ve idari kadronun yanında üniversiteleri üniversite yapan, başarılarını ve etkinliklerini belirleyen en önemli birleşenin öğrenci olduğuna inanıyoruz. Öğrenci odaklı bir anlayışla, öğrencilerimizin memnuniyeti arttırmak ve Beykent ailesinin bir mensubu olmaktan gurur ve mutluluk duyan mezun ve öğrencilerimizle ülkemizin geleceğine değer katmak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Serhat BUTUR
Beykent Üniversitesi Öğrenci Dekanı