Covid-19
Tarih: 03 Nisan 2020

Proje/Tez Teslimleri ve Tez Savunmaları Hk.

Tüm Öğrencilerimizin ve Öğretim Üyelerimizin Dikkatine,
 
Covid-19 salgını sebebiyle 2019-2020 öğretim yılı Bahar dönemi için geçerli olmak üzere tüm yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik tez teslimleri; tez savunma sınavları; tez önerisi savunmaları; doktora tez izleme ara rapor savunmaları 27 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmiştir. 
 
Bu tarih itibariyle çalışma şartlarının sağlanması ve/veya fiziksel koşulların uygun olması durumunda yeni bir duyuru ile birlikte süreçler kaldığı yerden devam edecektir. Salgının devam etmesi ve fiziksel koşulların henüz uygun olmaması durumunda ise tez teslim, savunma ve yeterlik sınav tarihlerinin belirlenmesinde küresel salgının etki süreci ve öğrencinin şartlarının dikkate alınmasına, tez savunma ve yeterlik sınavlarının “denetlenebilir ortam ve şartlarda gerçekleştirilmesi ve muhakkak kayıt altına alınması şartıyla” dijital imkanlar ile yapılabileceğine, bununla birlikte bu konuda erteleme ve kayıt dondurma imkanından da yararlanılabileceğine yönelik bir açıklama yapılacaktır. 
 
Yukarıda belirtilen süreçler içerisinde olan öğrencilerimize gerekli ek süreler sağlanacak olup, hiç bir mağduriyet yaşanmamasına gayret gösterilecektir. 
 
Önemle duyururuz...
 
Enstitü Yönetimi