Mezun

Sevgili Mezun Arkadaşlar,

1997-1998 Eğitim-Öğretim Yılında Büyükçekmece Yerleşkesinde 4 Bölümde 56 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Beykent Üniversitesi bugün; 8 Fakülte, 4 Yüksekokul, 2 Enstitü ile Ayazağa-Maslak, Büyükçekmece ve Taksim Yerleşkelerimizde 30.000’e yakın öğrenci ile öğretim hayatına devam ediyor. 2000-2001 Akademik Yılında ilk mezuniyet törenini 32 öğrenci ile gerçekleştiren üniversitemiz bugün 40.000’e yakın öğrenciyi mezun etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor.

18. Dönem Mezuniyet Töreninde bugün yaklaşık 7.000 öğrencinin mezun olarak aramıza katılacak olmasının heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verebilen, geleceği bugünden düşünerek, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın her yerinde aranan, 40.000’i aşkın Beykent Üniversitesi Mezununun arasına bugün sizler de dahil olacaksınız. Üniversitemizin, 21 yıllık köklü geçmişinde mezunları aracılığıyla dünyanın ve Türkiye’nin birçok noktasında kamu ve özel sektörde adını güzel bir şekilde temsil etmekte olduğunu görüyoruz.

Beykent Üniversitesi Mensupları ve Mezunları Derneği olarak bu büyük ailenin her gün büyümesi ve beraberinde mezunlar arası işbirliği ile gelişmesini hedefliyoruz. Birbirimize Beykent’ten bağlı olduğumuz derneğimizin bir parçası olmak üzere üyemiz olmaya ve birlikte büyümeye davet ediyorum.

 

Burak Kadir AYKUL

Beykent Üniversitesi Mensupları ve Mezunları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı