Veri Tabanları

Deneme Erişimli Veritabanları

HeinOnline Collections

HeinOnline Legal Classics   

HeinOnline Legal Classics koleksiyonu, Joseph Story, Jeremy Bentham, Louis Brandise, Benjamin N. Cardozo ve William Blackstone gibi hukuk alanında tarihin en büyük akademik isimlerine ait 12.000’e yakın klasik çalışma sunmaktadır. 336.000’den fazla tam metin kayıt içeren HeinOnline Legal Classics aynı zamanda, tarihi 1500’lere kadar uzanan nadir eserleri barındırmaktadır.

HeinOnline Federal Register

HeinOnline Federal Register, National Archives and Records Administration tarafından yayımlanan bir hukuk gazetesi olan Federal Register’ın 1936’ya kadar uzanan kapsamlı bir koleksiyonunu sunmaktadır.

785.000’den fazla tam metin kayıt içeren veri tabanı, başkanlık belgeleri, yasa tasarıları, yönetmelikler ile İç Güvenlik Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Çevre Koruma Ajansı ve Adalet Bakanlığı gibi çeşitli hükümet kurumları tarafından sağlanan tebliğleri içermektedir.

HeinOnline World Constitutions Illustrated

HeinOnline World Constitutions Illustrated, dünyadaki tüm ülkelere ait anayasal süreçler ve siyasi gelişim süreçleri hakkında detaylı bilgilere erişim sağlayan,bir kaynaktır. 268.000’den fazla tam metin kayıt içeren veri tabanı, her ülke için hem tarihi hem de güncel anayasaları içermektedir. HeinOnline World Constitutions Illustrated, her ülkenin mevcut anayasasını hem kendi orijinal dilinde hem de İngilizce olarak içermenin yanı sıra Avustralya, Brezilya, Çin, Fransa, Meksika, İngiltere ve daha pek çok ülke için önemli tarihi anayasaları da kapsamaktadır.

HeinOnline Code of Federal Regulations

HeinOnline Code of Federal Regulations, 1938’deki ilk sayısından itibaren Federal Register’da yayımlanan genel ve kalıcı yasaların ve yönetmeliklerin kodifikasyonlarını içermektedir.


HeinOnline US Congressional Documents

HeinOnline U.S. Congressional Documents, kapsamı 1980’e kadar uzanan Congressional Record koleksiyonunu içermektedir. 325.000’den fazla tam metin kaydın ve 65.000’den fazla kongre oturumu, komiteye ait binlerce basılı yayın, CRS Raporları, Senato belgeleri ve daha fazlası veri tabanının içeriğine dahildir. Veri tabanı ayrıca, üç ardışık başlığı da içermektedir: Annals of Congress (1789-1824), Register of Debates (1824-1837) ve Congressional Globe (1833-1873).

Başlık listesi : http://heinonline.org/HeinDocs/kbart-congrec.csv

Erişim adresi : search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=lsdwc,lsduc,lsdlc,lsdfr,lsdcf

28 Şubat 2019​​​​​​​ tarihine kadar erişimdedir

......................................................................................................

Cambridge Histories Online
Cambridge Histories Online, 15’in üzerinde farklı akademik konu içerir. 1960’tan beri yayımlanan 300’dan fazla cilt ve yaklaşık 196.000 sayfadan oluşan benzersiz bir akademik içeriğe sahiptir. Cambridge Histories Online, yayınlanır yayınlanmaz basılı serilerden alınan yeni ciltlerle sürekli güncellenen aktif bir kaynaktır.

Erişim adresi : https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/collections/cambridge-histories

17 Şubat 2019 tarihine kadar erişimdedir.


......................................................................................................
 
Cambridge Companions Online
 
Cambridge Companions Online, ünlü Cambridge Companions serilerinden konu bazlı koleksiyonları bir araya getirir. Bu seriler edebiyat, klasikler, felsefe, din, kültür ve müzik alanlarındaki konu ve kişiler hakkında 600’den başlık içermektedir.


Erişim adresi : https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/collections/cambridge-companions


17 Şubat 2019 tarihine kadar erişimdedir.

 

......................................................................................................
TurkLex Hukuk Yazılımı

TurkLex hukukçuların en güncel mevzuatlara ulaşabileceği, kendi hukuki kütüphanelerini oluşturabileceği, davalarının sonuçlanma olasılığını analizlerle ön görebileceği bir mevzuat ve içtihat hukuk yazılımıdır.Hukuki Analiz modülü Türkiye'de tek Turklex 'te bulunmaktadır.

Erişim adresi : https://www.turklex.com/turklex2/signup.zul


Deneme üyeliklerinin süresi 7 gündür.

Kullanım için ücretsiz üye kaydı yapılması gerekmektedir.1 ay boyunca ücretsiz erişim hakkı için 20 adet kupon kodu bulunmaktadır. Kuponlardan yararlanmak isteyen akademisyenlerimizin Kütüphane ve Öğrenme Kaynakları Daire Başkanlığımızla iletişime geçmesi gerekmektedir.