Meslek Yüksekokulu Aday

Perfüzyon Teknikleri

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeBüyükçekmece Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Perfüzyon Teknikleri

Perfüzyon Teknikleri Programı, kalp ve damar cerrahisi ameliyatlarında, kalp ve akciğer destek cihazlarının uygulanmasında, cerraha ameliyat esnasında yardımcı olacak perfüzyon teknik personeli yetiştirir.

Perfüzyonistler (Perfüzyon teknik personeli), kalp ameliyatlarında, kalp-akciğer makinesini kurup ameliyat süresince makine yardımı ile kan dolaşımının devamını sağla. Karaciğer nakli sırasında dolaşımı sağlayan makineyi, diyaliz makinesini kurar ve çalıştırır.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak, İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2019 Ek Kontenjanı 2019 En Küçük Puan
200753385 Perfüzyon Teknikleri %75 İndirimli TYT 3 229,48235
200752527 Perfüzyon Teknikleri %50 İndirimli TYT 8 196,39985

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x