Meslek Yüksekokulu Aday

Elektronörofizyoloji

  • Eğitim Süresi2 Yıl
  • YerleşkeBeylikdüzü Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Elektronörofizyoloji

Elektronörofizyoloji, beyin fonksiyonlarının ve merkezi sinir sisteminin elektrik hareketlerini inceler. Programda verilen eğitimde öğrenciler gerekli monitörleme cihazlarının kullanımına hakim olurlar.

Bölüm mezunları, beyinde davranışsal ve bilişsel fonksiyonların bozulmasıyla ortaya çıkan hastalıkların analiz ve tespiti için gerekli nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekimlerin denetiminde çalışabilecek yetkinliğe sahip olurlar.

Programın eğitim süresi iki yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200752439 Elektronörofizyoloji Burslu TYT -
200752448 Elektronörofizyoloji %50 İndirimli TYT 4 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x