Mühendislik - Mimarlık Fakültesi - Aday

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

  • Eğitim Süresi1+4 Yıl
  • YerleşkeAyazağa - Maslak Yerleşkesi
  • Yabancı Dil Hazırlık YerleşkesiOrtaköy Binası

İnşaat Mühendisliği (İngilizce)

İnşaat Mühendisliği Bölümünün amacı; günümüzde yalnızca ülkemizin altyapı ihtiyacının karşılanmasında değil, tüm gelişmiş ülkelerin de altyapılarının iyileştirilmesinde önemli rol oynayacak inşaat mühendisleri yetiştirmektir.

Bu amaçla İnşat Mühendisliği (İngilizce) Bölümünün eğitim programı; küresel ölçekte bilgi üretebilen, bu bilginin bilimsel ve teknolojik alanlarda kullanımını sağlayabilen, yaratıcı, araştırmacı, yeniliğe açık, toplumun ihtiyaçlarına karşı duyarlı mühendisler yetiştirmek üzere kurgulanmıştır.

4 yıllık eğitim verilen bölümün eğitim dili ise İngilizcedir. İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunludur. Bölümü kazanan öğrenciler, Düzey Belirleme ve Yeterlilik Sınavında başarılı olmaları halinde, İngilizce Hazırlık Sınıfını atlayarak birinci sınıftan öğrenimlerine başlayabilirler

İnşaat Mühendisliği Bölümünün Türkçe eğitim seçeneği de bulunmaktadır. İnşaat Mühendisliği (Türkçe) Bölümü için tıklayınız.

Bölüm ücreti ile ilgili bilgi için tıklayınız.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2020 Ek Kontenjanı 2020 En Küçük Puan
200711557 İnşaat Mühendisliği (İngilizce) Burslu SAY 1 284,48698
200711566 İnşaat Mühendisliği (İngilizce) %50 İndirimli SAY 21 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x