İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Aday

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

  • Eğitim Süresi1+4 Yıl
  • YerleşkeDers Programına Göre 3 Gün Hadımköy Yerleşkesi 2 Gün Beylikdüzü Yerleşkesi
  • Yabancı Dil Hazırlık YerleşkesiBeylikdüzü Yerleşkesi

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Karma)

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü, lojistik problemleri anlayabilen, analiz eden ve çözüm önerileri oluşturabilen, stok, depolama, ulaştırma, satın alma, gümrük, sigorta, tedarik zinciri gibi temel konularda yeterli bilgiye sahip nitelikli mezunlar yetiştirir.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümünün eğitim süresi 4 yıl, eğitim dili ise karmadır (%30 İngilizce, %70 Türkçe) İngilizce Hazırlık eğitimi zorunludur.

Bölümü kazanan öğrenciler, Düzey Belirleme ve Yeterlilik Sınavında başarılı olmaları halinde İngilizce Hazırlık Sınıfı atlayarak birinci sınıftan öğrenimlerine başlayabilirler.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2019 Ek Kontenjanı 2019 En Küçük Puan
200711999 Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (Karma) %75 İndirimli EA 2 224,60129

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x