İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Aday

Turizm ve Otel İşletmeciliği

  • Eğitim Süresi4 Yıl
  • YerleşkeDers Programına Göre 3 Gün Hadımköy Yerleşkesi 2 Gün Beylikdüzü Yerleşkesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünün amacı; turizm piyasasında aktif olarak çalışabilecek, disiplinli, uluslararası kültürel değerlerin farkında, iletişim kurabilme yeteneği gelişmiş, yaratıcı ve üretken turizm işletmecilerini yetiştirmektedir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünde eğitim süresince ağırlıklı olarak uygulamalı eğitim verilmektedir. Uygulamalı eğitim alan öğrencilerimiz mezun olduklarında turizm sektöründe önemli avantajlar elde etmektedirler.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2019 Ek Kontenjanı 2019 En Küçük Puan
200790373 Turizm ve Otel İşletmeciliği %75 İndirimli EA 12 -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x