Güzel Sanatlar Fakültesi Aday

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Bölümünün amacı, grafik alanında temel teknikleri kavramış, yenilikçi, yeni projeler üretebilecek, araştırmacı, girişim gücü yüksek, yaratıcı tasarımlar sunabilecek, estetik duyarlılık sahibi ve görsel algı gücünü geliştirmiş tasarımcılar yetiştirmektir.

Grafik Tasarım Bölümünde okuyan öğrencilerimiz, görsel iletişime dayalı derslerin yanı sıra; tasarım tarihi, estetik, sanat felsefesi gibi derslerin de yer aldığı çok yönlü bir eğitim programına tabi tutulur.

Grafik Tasarım Bölümü, özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.

Bölümün eğitim süresi 4 yıl eğitim dili ise, Türkçedir. Bölümde isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır. 
  • Eğitim Süresi4 Yil
  • YerleşkeAyazaga - Maslak Yerleskesi
  • Eğitim DiliTürkçe

Puan ve Kontenjanlar

Program Kodu Program Burs Puan Türü 2019 Kontenjanı 2018 En Küçük Puan 2018 Başarı Sırası
200790124 Grafik Tasarım Burslu 7 - -
200790115 Grafik Tasarım %50 İndirimli 63 - -

Listelenen bölüm bilgileri bilgi mahiyeti taşımakta olup, TYT ile öğrenci alan bölümlere ve yetenek bölümlerine tercih yapılabilmesi için TYT puanınızın 150 ve üzeri olması gerekmektedir.

Lisans bölümlerimiz için ise; SÖZ, SAY, EA, DİL puan türlerinde en az 180 puan alınması ve kurallara ek olarak, ÖSYM tarafından aşağıdaki koşullarda belirtilen başarı sınırı olan bölümlerin kurallarını da dikkate almak gerekmektedir.

Tüm bölümleri görüntüle

Alternatif Bölümler

x