Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimize, kaliteli akademik kadromuzla seçkin bir eğitim sunmanın yanında zengin bir sosyal ve kültürel üniversite deneyimi sağlıyoruz.

Üniversitemizde aktif olarak etkinlik düzenleyen çok sayıda ve nitelikli öğrenci kulübü ve topluluğumuz var. Bu kulüp ve topluluklarımızın her biri kendi alanlarında çok önemli projeler üretiyor ve büyük başarılara imza atıyorlar.

Etkinliklerimiz ile şirket yöneticileri, sanatçılar ve önde gelen medya grupları öğrenciler ile buluşturulurken, sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilde eğitime destek projeleri hayata geçiriliyor.

Üniversite hayatınızın en unutulmaz anılarını ve en sıkı dostlukları öğrenci kulüp ve topluluklarında deneyimleyeceğinizi düşünüyoruz. Öğrenci kulüpleri hakkında bilgi almak, üye olmak, proje geliştirmek, yeni bir kulüp yapılandırmak için Öğrenci Dekanlığımıza başvurabilirsiniz.

Öğrenci Kulüpleri

Animasyon Kulübü, Üniversitemiz öğrencilerine ders dışı etkinlik olarak video - fotoğraf çekim teknikleri, photoshop, grafik tableti ile çizim teknikleri eğitimleri sonucunda “hareketli görüntü tasarımını” öğretmektir. Bu eğitimleri eğlenceli kılmak için, ülkemizde buluna tarihi, turistik ve kültürel yerlerin çekimini yaparak hem bu yerlere dikkat çekmek, hem de tanıtımını Animasyonlarla tasarlamayı amaç edinmiştir.

Kendini var etmek isteyen, sosyal medyada aktif olmak isteyen, sosyalleşmek ve Animasyon temel tekniklerini öğrenmek isteyen, sahip olduğu çekim aletleriyle bekliyoruz.

Kulübümüz bankacılık ve finans bölümünün tanıtımının yanı sıra üyelerini mezuniyet sonrasına hazırlamayı ilke edinmiş, sektörün yeniliklerine ayak uydurmayı ve kulübün bu yönde gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Üniversitemizin aktif kulüplerden biri olarak üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlama, bankacılık ve finans sektörünün tanıtımı, firma ziyaretleri ve konferanslar gibi birçok faaliyetleri bulunmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Kulübü olarak, küreselleşme ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte giderek büyüyen finans sektörünün güçlü taşıyıcıları olan bankaları ve ayrılmaz parçamız olan sigorta şirketlerini öncelikli konu olarak, bu kurumların piyasaya etkisini, diğer finansal kuruluşların faaliyetlerini ve finans sektörü gibi bir çok konuyu ele alarak sektördeki çalışanları biz değerli öğrencilerle buluşturmayı, bilgi paylaşmayı hedefliyoruz.
Trabzonspor Kulübüne veya spor hayatına gönlünü adamış öğrencilerin bir çatı altında bulunmalarını hedeflemektedir. Sene içerisinde söyleşiler ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek olmak etkinlikleri içerisinde yer almaktadır.

Beşiktaş Spor Kulübüne veya spor hayatına gönlünü adamış öğrencilerin bir çatı altında bulunmalarını hedefler. Sene içerisinde söyleşiler ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine destek olmak etkinlikleri içerisinde yer alır. UNIBJK Kulübü, Beşiktaş Spor Kulübü için çalışan gençlerin daha üniversite sıralarından itibaren tanışarak, kongre üyesi ve yönetici olmasına giden yolda pek çok avantaj sağlamaktadır.

Beykent UNIFEB Kulübü olarak; Fenerbahçe camiasının sportif faaliyetlerini üniversite içerisinde anlatmak sosyal sorumluluk projeleri düzenlemek ve yerleşkelerde camia taraftarının talep ve isteklerine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği kulübü olarak bilgisayar mühendislerini ve mühendis adayı kullanıcıları bir araya getirmek, gazi üniversitesi öğrencileri arasında dayanışma ve işbirliği sağlamak, hoş vakit geçirmek için çeşitli etkinlikler düzenleyerek, Gazi Üniversitesi öğrencileri arasındaki sosyal bağı güçlü kılarak akademik ve sektörel etkinlikler planlayarak hayata geçirilir.

Beykent Üniversitesi bünyesinde bulunan Biyomedikal Mühendisliği öğrencilerini tek bir çatı altında toplayarak bölüm için yenilikler yapılmasını sağlamaktır.

Kulübümüz, çeşitli projeler geliştirerek ve faaliyetler düzenleyerek, çeviri öğrencilerinin çok yönlü düşünebilme, araştırma, analiz ve sentez güçlerini geliştirilmesini, Çeviribilim dünyasına uygulamalarla katkıda bulunulmasını, bu alanın tanıtımının yapılmasını ve akademisyenleri, çevirmenleri ve çeviri işletmelerini bir araya getirerek öğrencilerin çeviri dünyasına yaklaştırılmasını hedeflemektedir.

Dans ve müziğe olan ilgiyi artırmak, dans yeteneklerini geliştirmek ve üniversitemizi okul dışındaki tüm dans gösterilerinde ve organizasyonlarında temsil etmektir.

Dış Ticaret Kulübü  İş dünyasına yönelik finans, ekonomi, işletme vb. alanlar hakkında çeşitli şirketlere düzenlediğimiz teknik geziler ve konferanslarla kulüp öğrencilerimize eğitimler vererek ve onları bu sektörler hakkında öğrencilerimizi desteklemek misyonuyla kurulmuştur.

Türk dili ve edebiyatına ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek, Türk dili ve edebiyatı alanında yapılacak olan çalışmaları organize etmek ve diğer öğrencilerle paylaşmak kulübün kuruluş amacıdır.

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kendilerini geliştirmesine ve bugünün dünyasına donanımlı gençler olarak hazırlanmasına katkıda bulunulması amacıyla faaliyet göstermektedir. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin meslek hayatı öncesi her yaş grubu hastayla iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla faaliyet yürütür.
Geleceğin teknolojisini yakından tanımak, ileri teknolojiye ışık tutmak amacıyla, hem bilgilendirici seminerler hem de yeni projeler üreterek kendilerini geliştirmek ve herkese bu teknoloji dünyasının elektrikli otomobiller ile tanıtmayı amaç edinmiştir.
Kendi sektöründe lider olan marka ve kuruluşların fabrika ve genel merkezlerine teknik geziler düzenleyip, üyelerinin bu piyasada ve günümüz teknolojileri bakımından bilgi sahibi olmalarına imkân sağlamaktadır. Bunun yanı sıra seminerler ve eğitimler yaparak üyelerinin mesleklerinin bugününü ve geleceğini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

Kulübümüzün faaliyetlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

Sosyal sorumluluk projelerine destek veren etkinlikler yapmak, bireysel farklılıklara saygılı olabilme, engelli kişilerin kendine ve çevresine güven duyabilmesini sağlamak, çeşitli fizyoterapistleri üniversitemize davet ederek, sunum yapmalarını sağlamak bu amaçlar doğrultusunda konferans, söyleşi, toplantı vb. kültürel etkinlikler düzenlemek.

Fotoğrafçılık Kulübü olarak fotoğraf çekmenin inceliklerini, gezerek ve eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Ünlü fotoğraf sanatçılarını üniversitemize davet ederek konferanslar ve söyleşiler eşliğinde bilgi birikimlerimizi arttırmaya yönelik faaliyetler planlamaktadır. Aynı zamanda sadece profesyonel kameralarla değil, telefonlarımızla bile ne kadar güzel fotoğraflar çekebileceğimizi, gezip gördüğümüz yerlerde uygulamalı öğreniyoruz.

Gastronomi Kulübünün amacı, gastronomi alanında çeşitli eğitim, tadım, workshop, seminer ve geziler düzenleyerek, üyelerine hem bilgilendirici hem de eğlenceli etkinlikler düzenlemektir. Bu amaçlar doğrultusunda konferans, söyleşi, toplantı vb. kültürel etkinlikler gerçekleştirilir.

Avrupa'nın çeşitli yerlerinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ile yaptığımız ve yapmakta olduğumuz kısa süreli veya uzun süreli Gençlik Projeleri ortaklıklarıyla üyelerimizin katılımını sağlamayı amaçlamakta. Her projenin katılım koşulları farklı olabileceği için konuyla ilgili öğrenmek istediklerinizi  katılım şartları gibi duyuruları sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Gezi Kültür Kulübü olarak,ülkemizin kültürel değerlerini tanımak, köklü tarihimize yolculuk yapmak, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek, yaşadığımız şehrin kapılarını aralamak, gezerken fikir alış verişi yapıp düşünce ve fikirlerimizi kültürümüzle birleştirmek, amacıyla üniversite içerisinde etkinlikler düzenler.
Grafik tasarıma ilgi duyan bireylerin birlikte çalışarak eserler ortaya çıkarmasını sağlamak ve bu eserlerin sergilenmesine yardımcı olmak, kulübümüzün öncelikli hedefidir. Grafik tasarım alanında kültürel, sosyal ve teknik geziler düzenlemek ve üniversite içerisinde grafik tasarım alanında etkinlikler gerçekleştirmek de kulübümüzün aktiviteleri arasında yer almaktadır.

Hayvanseverler Kulübü, Sokak hayvanları, barınak hayvanları, sahipleri tarafından terk edilen hayvanlar ve kötü pet shop koşullarına maruz bırakılan hayvanların haklarını savunmak, korumak ve bu hayvanların yaşamsal ihtiyacını sağlamak amacıyla kurulan kulüp, üyelerini  topluma bilinçli bir hayvan sever ve duyarlı bireyler konusunda yetiştirmek esasıyla kurulmuştur. Kulüp bu bağlamda çeşitli toplantılar ve hayvanları beslemek ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak amacıyla projeler gerçekleştirmektedir.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle üniversite öğrencilerinin moral ve motivasyon gelişimini desteklemek, toplum bilincinin oluşmasını sağlamak ve akademik gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Alanında uzman kişiler aracılığıyla derslerde öğrenilen teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesinin yanında sağlık, sosyal, tarihi, felsefi, kültürel, sanatsal ve hukuki gelişimin sağlanması için çalışmalar yapmaktadır.

Elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan IEEE Beykent Öğrenci kolu; teknik geziler, eğitimler, workshoplar, konferanslar ve bölge toplantılarıyla mühendislik alanında öğrencilere birçok etkinlik gerçekleştirmektedir.
Kulübümüz hem pratikte ve hem teorikte uygulamalı bir biçimde ilerideki mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için, kendilerini hem bilinçlendirmek, hem de katkı sağlamaktadır.
Kulübümüz, alanında ve alanı dışı birçok konuda, donanımlı, üretken, enerjik, aktif bir topluluk oluşturup, kendilerinden sonra gelecek kişilere aynı prensiple eşit donanımı aktarmaktadır.
Kulübümüzün amacı; sahada soğukkanlı, düzgün, doğru etikler doğrultusunda çalışan yaşam ile ölüm arasında ince çizgide umut ışığı olan profesyonel sağlıkçılar yetiştirmektir.
Hedef; başta bölüm öğrencileri olmak üzere bütün öğrencilerin üniversite eğitimi boyunca kendilerini iş hayatına hazırlamak, eğitim ve iş hayatlarında karşılarına çıkabilecek olumlu ya da olumsuz faaliyetler karşısında kendisini sosyal alanda geliştirebilmek ve etkinlikler doğrultusunda üniversitemizi diğer üniversiteler arasında prestijini artırarak katkı sağlamaktır.

Mimarlık Kulübü, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkesi aynı çatı altında toplamak için kurulmuştur. Kulüp, ünlü mimarlarla söyleşiler , workshoplar ve geziler düzenler ve diğer üniversitelerin Mimarlık fakülteleri ve öğrencileri ile de iletişim halinde olarak daha geniş çaplı etkinlikler düzenlemeyi hedefler.

Beykent Üniversitesi Müzik Kulübü, tek bir müzik türüyle sınırlı kalmayıp, olabildiğince farklı müzik türlerine ait söyleşiler, atölyeler, konserler düzenleyip tüm üniversitemiz öğrencilerine hitap ederken, üyelerinin müzikal becerisini artırmayı, okul içinde ve dışında performans sergilemesine olanak tanımaktadır.

Yalnıza Psikoloji bölümü öğrencilerine değil, psikoloji bilimine ilgi duyan bütün öğrencilere kendilerini bu alanda geliştirebilmeleri için yardımcı olmayı ve üniversite içerisinde ve dışarısında psikoloji bilimini doğru şekilde tanıtmayı ve temsil etmeyi amaçlar.

Kişisel gelişime katkı sağlayabilecek, alanında uzman kişilerden bilgi alışverişini sağlamak amacıyla söyleşiler düzenlemek.

Sağlık yönetiminin önemini kamu sektörü ve özel sektör açısından irdeleyip bu konuda çalışmalar yaparak, sağlık yönetimini ulusal çapta tanıtmak ve yapılabilecek girişim faaliyetlerini düzenleme hedefiyle faaliyetlerini yürütür.

Sağlık hizmetleri alanında güncel bilgileri izler, araştırır, tartışır ve bu bilgileri eğitimler, seminerler konferanslarla paylaşır.

Beslenme ve Diyetetik bölümü ve bu alana ilgi duyan kulüp üyeleriyle birlikte sağlıklı yaşamın, beslenmenin önemini vurgulamak ve insanları bilinçlendirme adına etkinlikler düzenler.

Sinema Kulübü, düzenlediği atölyeler ile film çekimleri yaparak, çeşitli yarışmalara ve festivallere katılma doğrultusunda faaliyet yürütür. Film gösterimleri yaparak, filmlerin analizlerini yapabilmek için tartışma ortamı sağlar. Bu tür etkinliklerin yanında üyeleri ile birlikte film festivallerine katılarak sosyal etkinlikler gerçekleştirmekte olan bir eğlence ve öğretici kulüp olma amacını taşır.

Misyonumuz, öncelik Beykent Üniversitesi öğrencileri ve akademik personeli olmak üzere ulaşabildiğimiz kadar çok bireyi havacılık ile tanıştırmak, havacılığın her alanı konusunda bilgilendirmek, bu anlamda festivaller, eğitimler, konferanslar, sempozyumlar düzenlemek ve ülkemizde havacılığa karşı duyulan ilginin artmasına katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz, yenilikçi ve dinamik yapımız ile Beykent Üniversitesi çatısı altında İstanbul’un en başarılı havacılık topluluğu olmak ve havacılık tarihinde önemli bir yeri olan İstanbul'u yeniden havacılığın merkezi haline getirmek.

Beykent Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının, demokrasi, bireysel özgürlükler, insan hakları hukukun üstünlüğü, adalet ve evrensel değerler konusunda bilgilendirilmesi, bu hususlarda duyarlılığının gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. Bu kapsamda, etkinlikler düzenlenir ve fikir paylaşımı için uygun platformlar hazırlanır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün akıl ve bilime dayalı ilkeleri doğrultusunda;  toplumsal bütünlük, adalet ve özgürlüğe vurgu yapan seminer ve konferanslar düzenleyerek,  fikir üretimine katkı sağlamaktır.

Amacı, üniversite içi ve üniversite dışında yardıma ihtiyacı olan kişilere, kurumlara destek sağlayarak öğrenciler arasında sosyal sorumluk alanında duyarlılığın ve sosyal bilincin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Üniversite öğrencilerinin tarih alanındaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak sosyal ve kültürel faaliyetler için bir çatı oluşturması amacıyla faaliyetlerini yürütür.

Her yaştan insana tarih bilinci kazandırılması, insanların tarihin ve değerlerinin korunması için beraber bilinçlenmesine olanak sağlar.

Televizyon Kulübü, medya sektöründe kendisini kanıtlamış insanların katılımlarıyla söyleşiler, eğitimler düzenlemekte, üyelerine, merak ettiklerini sorup öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, televizyon kanallarının stüdyolarına teknik geziler düzenleyerek, mesleğin mutfağına dair bilgi aktarımı da sağlar.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin diğer diğer üniversitelerdeki tıp fakültesi öğrencileriyle iletişim, iş birliği ve bilgi alışverişini sağlamaktır. Çeşitli sempozyumlar ve öğrenci buluşmaları gerçekleştirerek küresel sağlık alanında geniş bir bakış açısı kazandırmak, TurkMSIC temsilciliğinin sağladığı programlara katılarak network ağını geliştirmektir.
Farklı bölümlerden tiyatro konusuna ilgili öğrencilerin ders dışı zamanlarında bir eğitmen eşliğinde planlayacakları tiyatro oyunlarının gösterilerini hazırlayarak, bunları üniversite içinde ya da çeşitli festivallerde sergilemektir.

Kulübümüzde, tolum gönüllüsü gençler tarafından, farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve girişimciliğin geliştirilmesine yönelik sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilir.

Türk Dünyası Kültür Kulübü: Kulübün amacı, hedef kitlenin özellikle Türk Dünyası ile ilgili bilimsel, kültürel, sanatsal ve edebi alanlarda faaliyetler düzenleyerek bireysel gelişim ve toplumsal etkileşimlerini sağlamak, bu kitleyi sosyal sorumluluk projeleriyle aynı ideler etrafında toplayarak ortak karar alma kabiliyetlerini pekiştirmek, Türkiyeli öğrenciler ile diğer Türk devlet ve topluluklarından gelen öğrenciler arasında iletişim kurmaktır.
Kulübümüzün amacı; 136 üniversitede faaliyet gösteren diğer tüm Ua UNI toplulukları gibi, üniversitemiz bünyesindeki Galatasaray taraftarlarını tek çatı altında toplayarak, branş ayırt etmeksizin Galatasaray Spor Kulübüne destek vermektir. Bu kapsamda, Ultraslan UNI çatısı altında tribünde Galatasaray’ı desteklemek, pankart boyamak, koreografi hazırlamak ve sosyal sorumluluk projelerine katılmak gibi faaliyetler yürütülür.

Hukuk Fakültemiz bünyesinde kurulan kulübümüz, uluslararası hukuku ilgilendiren her konuda oluşturduğu komisyonları aracılığıyla faaliyetlerini yürütür. Bu kapsamda, çalışma yapılan alanlardan akademisyen ve hukukçularla ortak etkinlikler düzenlenir. Söz konusu etkinlik ve buluşmalarla, öğrencilerin hukuk formasyonunu geliştirmesi hedeflenir.

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimizin okulda aldığı eğitimin yanında, iş dünyası, finans, ekonomi ve işletme alanlarında gezi ve konferanslarla söz konusu eğitim sürecini desteklemek ve geliştirmektir.

x