Engelsiz Yaşam Birimi

Eğitim, sosyal yaşam ve kültürel alanlarda etkin bir şekilde yer alabilmeleri için geliştirdiğimiz projeler ile engelli öğrencilerimizin yanındayız. 

Beykent Üniversitesi’nde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatlarını uygun şartlarda sürdürebilmeleri ve üniversite olanaklarına etkin bir şekilde erişebilmeleri için gereken destek hizmetlerini sağlamayı amaçlıyoruz. Engelli öğrencilerimizin, akademik, sosyal, kişisel ve mesleki hedeflerini belirlemeleri ve gerçekleştirmeleri için destekleyici bir üniversite ortamı oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Üniversite hayatında engelleri birlikte aşma için:

Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM)
BUZEM bünyesinde açılan programlar, ulaşım sorunları yüzünden ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi alamayan engelli öğrenciler için eşit şartlarda derslere katılma imkânı sunmaktadır.
Detaylı Bilgi İçin: http://buzem.beykent.edu.tr/

Görme Engelli Öğrencilerimize Yönelik Hizmetler:
Beykent Üniversitelerinde kütüphanelerinde bulunan bilgisayarlara görme engelli öğrenciler özel JAWS programlı bilgisayarlar temin edilmiştir. Ekran okuma ve doküman okuyucu sistemi ile görme engelli öğrenciler bilgisayar kullanımı ve internet erişimini kolaylıkla gerçekleştirmekteler.


Bize Katılın, Engelleri Birlikte Aşalım:
Engelli öğrencilerimize yönelik fikir ve projeleriniz ile bize destek verebilir, dekanlığımızın bu konudaki projelerinde gönüllü olabilirsiniz. Konu ile ilgili odek@beykent.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 

Fiziksel Engelli Öğrencilerimize Yönelik Hizmetler:
Fiziksel engelli öğrencilerimizin üniversite olanaklarından diğer öğrencilerle eşit şekilde faydalanabilmesi için, engelli öğrencilerin erişmekte zorlandığı alanlar ile yapılması zaruri düzenlemelerin alt yapı çalışmalarına başlanmıştır.

Engelsiz Yaşam Birimi Yönergesi İçin Tıklayınız.

Başbakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kurumu ÖSYM Study in Turkey ECTS Ders Kataloğu Türkiye Akreditasyon Kurumu Mesleki Yeterlilik Kurumu