Kütüphane

Duyurular

LEXPERA

Lexpera, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Kapsam:

  • Güncel Mevzuat
  • İçtihat
  • Tam metin hukuk kitapları, makaleler, tezler, kanun yorumları ve bibliyografik bilgiler
  • Sözleşme Örnekleri

Erişim Adresi : www.lexpera.com.tr
Kullanım Kılavuzu : http://lxp.io/i

31 Aralık 2017 tarihine kadar erişimdedir.


......................................................................................................

 


The Institution of Engineering & Technology (IET)
 

IET, 150'den fazla ülkede 167.000'in üzerinde üyesi bulunan mühendisler grubudur. Her biri IET Dijital Kütüphanesi'nde bulunan her yıl yaklaşık 50 yeni başlıktan oluşan 500'den fazla e-kitap, mektup ve açık erişim dergileri içermektedir. 
 
  • IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi): IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan oluşmaktadır. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik …

 

Erişim Adresi: http://digital-library.theiet.org     

 

  • INSPEC: IET'in bilimsel uzmanları tarafından indekslenen 17 milyondan fazla kayıt içeren fizik ve mühendislik araştırması kaynağıdır.

 

Erişim Adresi: https://inspecdirect-service.theiet.org

 

  • IET.tv: Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartışmalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erişim,10 teknoloji kanalında çeşitli etkinlikler, konferanslar, röportajlar, ürün tanıtımları, seminerler gösterime sunulmaktadır.

 

Erişim Adresi: https://tv.theiet.org/

Kullanım Kılavuzu30 Kasım 2017 tarihine kadar erişimdedir.


......................................................................................................


Artstor Digital Library

 

ARTstor seçkin müzeler, fotoğraf  arşivleri,  uzman ve sanatçı koleksiyonlarindan; sanat, mimari, beşeri bilimler ve fen bilimleri konularında, 2 milyondan fazla yüksek çözünürlükteki görüntü içeriğine erişim vermektedir. 

Kapsami : Antropoloji, Arkeoloji, Mimarlık, Sanat Tarihi, Moda ve Kostüm, Edebiyat, Din, Tiyatro, Dünya Tarihi ve diğer konular.

Erişim adresi: http://library.artstor.org/

16 Kasım 2017 tarihine kadar erişimdedir.


......................................................................................................

APA PsycNET

American Psychological Association(APA) firmasi tarafindan sunulanPsycARTICLES, PsycBOOKS, PsycTHERAPY(Psikoterapi videolari) ve PsycINFO veritabanlarını içeren bir platformdur.

 

APA PsycARTICLES

PsycArticles içerik listesi ekte yeralmaktadir.

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. 

Kapsam : 1894’den günümüze, 194,000’den fazla tam metin makale,  Çoğunluğu 1. Cildin 1. Sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde dergiyi kapsamaktadır. İçerik haftalık olarak güncellenmektedir. PsycARTICLES içinde yer alan tüm içerik PsycINFO da indekslenmektedir.

İçerik Listesi

 

PsycTHERAPY (Psikoterapi videolari)  

Uzman doktorların; hastalar, çiftler & aileleri ile yaptıkları 450'ye yakın tedavi gösterimi videosu, 250’nin üzerinde psikoterapi konusu, 100’ün üzerinde farklı yaklaşım (örnek : Duygu odaklı terapi, kognitif davranışsal terapi, Psikodinamik Terapi …), 130’a yakın tanınmış terapist
 

PsycBOOKS hakkında 

İçerik Listesi

PsycINFO

1800’lerden günümüze 4 milyondan fazla bulgu kaydı içermektedir. Psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında en önde gelen araştırma kaynaklarındandır.


Erişim adresi : http://psycnet.apa.org/

14 Kasım 2017 tarihine kadar erişimdedir.

 

......................................................................................................


UpToDate


UpToDate veri tabani, 24 Uzmanlik alaninda6300’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu icerigine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir. 180 ülkede 32.000’den fazla hastanede, 1.1 milyondan fazla doktor tarafından ayda 26 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak, daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. 

Erişim adresi : http://www.uptodate.com/online