Üniversite

1997-1998 Akademik Yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi, eğitimde yılların verdiği deneyimle her geçen gün daha da büyüyerek, dünya standartlarındaki eğitim kalitesini öğrencilerine sunmaya devam etmektedir.

Beykent  Üniversitesi,  4  ayrı  Yerleşkede;  9  Fakülte,  4  Yüksekokul,  Uzaktan  Öğretim  Sistemi,  2 Enstitü,  8  Araştırma Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi ile her yıl yerleşen öğrencilerinin yaklaşık %50’si burslu olmak üzere 30,000’e yakın öğrencisine, seçkin akademik kadrosuyla dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile eğitim-öğretim hizmeti vermektedir.

Beykent Üniversitesi’nde 57 lisans bölümü (uzaktan öğretimde 1 program), 73 ön lisans programı, [birinci öğretimde (gündüz) 41 program, ikinci öğretimde (gece) 30 program,  uzaktan öğretimde ise 2 program] mevcuttur. Beykent Üniversitesi’nde eğitim-öğretim; Türkçe, Rusça, İngilizce ve %30 İngilizce dillerinde gerçekleştirilmektedir.

 

Başbakanlık Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kurumu ÖSYM Study in Turkey ECTS Ders Kataloğu Türkiye Akreditasyon Kurumu Mesleki Yeterlilik Kurumu