Bu yıl yedincisi düzenlenen JCI İstanbul Crossroads 7. Uluslararası Kısa Film Festivali; dünyada kültürlerin buluşmasına aracılık etmek ve buna bağlı olarak tüm sinema sevenlerin ve filmcilerin, ‘Kültürler Arası Diyalog‘ temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını hedefleyen bir kısa film yarışması ve festivalidir. 

Beykent Üniversitesi ve Digital Film Academy’nin ana sponsorluğunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi,  Divas Diamond, Kertenkele Reklam Hizmetleri, Mn Basım ve Reklamcılık, Aktif İleti ve Kurye Hizmetleri AŞ, Twobucks, Cocoas Chocolat İstanbul, Sarı Frezya, Twitter/İstanbul ve Mind the Ad sponsorluğundaki gerçekleştirilen "Kültürler Arası Diyalog" temalı festivalde, seminerler, paneller, söyleşiler ile film gösterimleri ve atölyeler gerçekleştirildi. 

Film-San Vakfı Genel Müdürü Kıvanç Terzioğlu ve Yeşilçam‘ın unutulmaz isimlerinden Film-San Vakfı Başkan Yardımcısı Bahar Öztan‘ın sunumlarıyla 16 Aralık 2012 Pazar günü saat: 19:00’da Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi Adem Çelik Amfisi’nde gerçekleştirilen gala gecesinde JCI İstanbul  Crossroads 7. Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. 

Festivalin bu seneki seçkin jüri jüri üyeleri; Beykent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Güzelcik Ural, Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Makal, Yapımcı – DFC Türkiye Direktörü Bülent Doruker, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Akser, Yapımcı /Görüntü Yönetmeni Ege Ellidokuzoğlu, Senarist/Yönetmen Murat Karahüseyinoğlu’nun oyları ile gecenin lideri Hala filmi ile Yönetmen Veysel Akşahin oldu.

Direktör Sopranoluğunu İlayda Sallioglu‘nun yaptığı ve değerli müzisyen Özkan Turgay‘ ın katkılarıyla 13 kişilik bir gönüllü ekipten oluşan JCI Istanbul Mutluluk Korosu‘nun yer aldığı, kültürlerarası diyalog temalı her filmin yarışabildiği JCI Istanbul  Crossroads 7. Uluslararası Kısa Film Festivali’nde ikincilik ödülü; The Wind Will Tell Something filmi ile Yönetmen Ali Mardomi verilirken, üçüncülük ödülü ise Dedeler En İyisini Bilir filmi ile Yönetmen Nehir Tuna’ya verildi.
Katılımın çok yoğun olduğu festival; gecenin sonunda verilen kokteyl ile sona erdi.